Samsung youtube kanalı üzerinden Galaxy Note 8 için yardım videoları paylaşmaya devam ediyor. Yeni paylaşılan yardım videosu Samsung Galaxy Note 8’in batarya ömrünü nasıl daha verimli kullanabileceğimize dair bilgiler içeriyor.

Samsung önümüzdeki ay düzenlenecek olan MWC 2018’de Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak yeni nesil Galaxy Note serisi için yılın 2. yarısını bekleyeceğiz zira Galaxy Note 8 henüz 4 aylık bir telefon. Samsung, youtube kanalı üzerinden Note 8’in pil ömrünü uzatmanız için yapmanız gereken basit ayarları içeren bir video paylaştı.

Aslında anlatılan ipuçlarını çoğu kullanıcı biliyordur ancak herkes bu özellikleri bilmiyor olabilir veya Samsung’a yeni geçmiş kişiler için bu bilgiler oldukça önemli.

Paylaşılan videoda Galaxy Note 8’in batarya ömrünü uzatmak için ilk yapmanız gereken şeyin siyah bir arkaplan resmi kullanmak olduğu söyleniyor. Bunun nedeni Galaxy Note 8’in Amoled ekranı. Amoled ekranlar siyah olduğu için siyah rengi göstermek için enerji harcamazlar bu sayede siyah arkaplanlar enerji tasarrufu sağlarlar.

Diğer yapmanız gereken şey ise eğer kullanmıyorsanız Wi-Fi, Bluetooth ve Konum(GPS) özelliklerini kapatmanız. Çünkü bu özelliklerin açık olması demek telefonunuzun sürekli olarak bir bağlantı içinde olması ve batarya harcaması demektir.

Video’da Galaxy Note 8’in batarya ömrünü uzatmak için verilen son ipucu ise Güç Tasarrufu modunu kullanmak. Güç tasarrufu modu genel olarak telefonunuzun ekran parlaklılığı düşürür, CPU hızını sınırlar, arka planda ağ kullanımını engeller ve böylece daha uzun bir batarya ömrü sunar. Bu özelliği aktif hale getirmek için Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil yolunu izleyip Güç tasarrufu modunu aktif hale getirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık