Ana sayfa BLOG Samsung: Yan Tuş (Güç Tuşu) ile Arama Sonlandırma

Samsung: Yan Tuş (Güç Tuşu) ile Arama Sonlandırma

0

Samsung telefonlarda bulunan ekstra özellikler sayesinde, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunulmaktadır. Bu ekstra özelliklerden bazıları telefon yanıtlama ve sonlandırma ile ilgilidir. Bu yazımızda Yan tuş (Güç tuşu) ile arama sonlandırma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Telefonunuz çaldığı zaman pratik bir şekilde aramayı cevaplamak gibi telefon görüşmeniz bittiği zaman görüşmeyi sonlandırmak da önemlidir. Araba kullanırken veya ekrana dokunmak sizin için zor olduğu zaman, telefonun yan tarafında bulunan güç tuşu ile aramayı sonlandırabilirsiniz. Ancak yan tuş ile arama sonlandırma yapabilmeniz için öncelikle aşağıda anlattığımız gibi küçük bir tercih ayarı yapmanız gerekmektedir.

Güç Tuşu ile Arama Sonlandırma

  • Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  • Erişilebilirlik seçeneğini seçin.
  • Etkileşim ve Yetenek seçeneğini seçin.
  • Arama yanıtlama ve sonlandırma seçeneğini seçin.
  • Arama sonlandırmak için yan tuşa basın seçeneğini aktif hale getirin.
  • Artık görüşme sırasında güç tuşuna basarsanız, arama bitirilir.

yan tus ile arama sonlandirma

Yukarıdaki adımları yaparak yan tuş ile arama sonlandırma özelliğini açabileceğiniz gibi yine aynı sayfada yer alan Yanıtlamak için Ses Artır tuşuna basın seçeneğini aktif hale getirirseniz, gelen aramaları ses artırma tuşuna basarak yanıtlayabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın