Telefonun güç düğmesinin bozulması, telefonunuzun başına gelebilecek en kötü senaryolardan biridir. Eğer Samsung marka telefonunuzun güç düğmesi bozulduysa burada anlatacağımız yöntem ile telefonunuzu açabilirsiniz. Ayrıca buradaki yöntemi LG, Huawei, Xiaomi ve diğer android telefonlarda da deneyebilirsiniz.

Samsung güç tuşu olmadan açma sorusu çokça soruluyor. Telefonunuzun güç düğmesi bozulduysa, telefonu farklı yöntemler deneyerek açabilirsiniz. Biz Samsung Galaxy S6 cihazımızı güç tuşu olmadan açmayı başardık. Burada anlatacağımız yöntemi diğer tüm samsung telefonlarda deneyebilirsiniz. Ayrıca fiziksel home (ana ekran) tuşu olmayan, Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy Note 9 gibi modeller içinde farklı açma yolunu anlatacağız.

Samsung telefonu güç tuşu olmadan açmak için bir bilgisayar ve usb kabloya ihtiyacınız olacak. İşleme başlamadan önce telefonun şarjının olduğundan emin olun.

Eğer fiziksel ana ekran tuşuna sahip bir Samsung telefona sahipseniz, Ses Kısma Tuşu ve Home (Ana Ekran) tuşuna basılı tutarak telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Telefon ekranında bir menü gördüğünüz zaman tuşları bırakabilirsiniz. Ses tuşlarını kullanarak menüde, Restart seçeneğini seçin. Böylece telefonunuz açılacaktır. (Menüde gezinmek için ses tuşlarını, seçim yapmak için ana ekran tuşunu kullanın.)

Eğer Samsung Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy Note 9 gibi fiziksel home tuşu olmayan bir telefona sahipseniz Ses Kısma tuşu ve Bixby tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Yani Home tuşu yerine Bixby tuşunu kullanacaksınız.

Paylaş.

Yorum Yap