Samsung telefonda bulunan Güvenli Klasör özelliği sayesinde, istediğiniz uygulamaları kilitleyebilir ve bu uygulamalara giriş yapılabilmesi için şifre girilmesini sağlayabilirsiniz. Güvenli Klasör bölümüne, uygulamalarınızı koyabileceğiniz gibi, sadece buradan erişebileceğiniz rehber/kişileri, takvim notları, fotoğraf, Samsung Notes gibi şeylerinizi de ekleyebilirsiniz. Gelin şimdi samsung telefonda uygulama kilitleme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Samsung: Uygulamaya Nasıl Kilit Koyulur?

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Biyometrik veriler ve güvenlik seçeneğini seçin.
 • Güvenli Klasör seçeneğini seçin.
 • Açılan ekranda onay verin ve güvenli klasör için bir şifre, pin veya desen belirleyin. (Daha sonra parmak izini de isterseniz eşleştirebilirsiniz.)

samsung guvenli klasor olusturma

 • Güvenli Klasör oluşturulduktan sonra Uygulamalar bölümünde Güvenli Klasör simgesini görebilirsiniz. Güvenli Klasör’ü açın ve belirlediğiniz şifre ile giriş yapın.
 • Sağ üst köşede yer alan + simgesine dokunarak, kilitlemek istediğiniz uygulamaları vs. ekleyebilirsiniz.

samsung uygulamaya kilit koyma

NOT: Güvenli Klasöre ekleyeceğiniz bir uygulamada örneğin Instagram’da farklı bir hesapla oturum açabilirsiniz. Yani sizin normal kullandığınız instagram hesabının dışında bir instagram hesabını burada kullanabilirsiniz.

NOT2: Güvenli Klasör uygulamasına Kişi, takvim notu, Fotoğraf vb. eklediğiniz zaman bu eklediğiniz kişiler, notlar ve fotoğraflar sadece Güvenli Klasör bölümünde görüntülenebilir. Diğer açık olan rehberinizde veya notlar bölümünde burada eklediğiniz kişiler/notlar gözükmez. Aslında bunun böyle olması daha sağlıklı ve güvenlikli bir durumdur. Çünkü direkt rehberinize vs. şifre koyarsanız bu daha çok dikkat çekecek ve şüphe uyandıracaktır.

DİKKAT: Güvenli Klasör’e bir kez şifreniz ile giriş yaptıktan sonra, ekran kilidiniz kapanmadığı sürece, Güvenli Klasör açık kalmaktadır. Bunun için Güvenli Klasör açıkken sağ üstteki … üç noktaya dokunun ve menüden Kilitle ve Çık seçeneğini seçin.

samsung guvenli klasor kilitle ve cik

Paylaş.

5 yorum

 1. AYŞE YILMAZ on

  GÜVENLİ KLASÖR OUŞTURURKEN BENİ ACCOUNT UYGULAMASINA YÖNLENDİRİYOR.vE NE YAPTIMSA HESAP OLUŞTURAMADIM

 2. Betül Yavuz on

  Guvenli klasoru olusturdum ama yalnica o klasore girerken sifre istiyor. Klasor icinde olup ayni zamanda klasor disinda kalan ayni uygulamada sifre istemiyor??

 3. A Man In The UK on

  Huawei’de bu ne kadar da kolaydı. Seçtiğiniz programa parmak izi veya şifre olmadan girmiyordu. Bu iş bu kadar kolay ise neden Samsung yapmıyor ki?

Yorum Yap