Bu yazımızda Samsung telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflara filigran eklemeyi (kameraya isim yazma) anlatacağız. Samsung’un bazı modellerinde fotoğrafın sol alt köşesine filigran ekleme özelliği varken bazı modellerinde bu özellik yoktu. Ancak Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesi alan birçok model filigran ekleme özelliğine kavuştu. Gelin şimdi hem fligran eklemeyi hem de filigranı özelleştirmeyi anlatalım.

Xiaomi ve Realme gibi telefonlarda bir fotoğraf çekildiğinde, fotoğrafın altında … marka telefon ile çekilmiştir gibi bir ibare yazmaktadır. Aynı şekilde Samsung Galaxy telefon ile çekilen fotoğrafta telefon markası yazabilirsiniz. Örneğin Samsung Galaxy S20 veya Galaxy S22 gibi bir telefonunuz varsa, çektiğiniz fotoğrafın altında Samsung Galaxy S22 ile Çekildi yazan bir filigran ekleyebilirsiniz. Gelin şimdi bu işlemi resimli olarak anlatalım.

Samsung Galaxy Filigran Ekleme

  • Telefonun Kamera uygulamasını açın ve sol üst köşedeki Dişli Çark simgesine dokunun.
  • Açılan Kamera Ayarları sayfasında Filigran özelliğini aktif hale getirin ve Filigran seçeneğine dokunun.
  • Açılan sayfada Özel seçeneğinin yanındaki Kalem simgesine dokunun.
  • Fotoğrafın alt kısmına eklenecek olan Filigran’da ne yazmasını istiyorsanız yazın ve Kaydet butonuna dokunun. Buraya telefon markanızı, adınızı veya dilediğiniz bir yazıyı yazabilirsiniz.samsung fligran ekleme
  • Stil kısmından yazı tipi fontunu değiştirebilir, Hizalama seçeneği ile filigranı sağa, sola veya ortaya konumlandırabilirsiniz.

Biz örneğimizde Samsung Galaxy A52 kullandık ancak diğer Samsung modellerinde de bu işlemi aynı şekilde yapabilirsiniz. Eğer kamera uygulamasının ayarlar kısmında Filigran seçeneğini göremiyorsanız, cihazınızın yazılım güncellemesini kontrol edin. Android 13 güncellemesi ile birlikte Galaxy A52, Galaxy S20 FE, Galaxy Note 20 Ultra gibi cihazlar Filigran ekleme özelliğine kavuştular.

Paylaş

Yorumdan çık