Samsung Güvenli Klasör nedir? Samsung Galaxy telefonlarda bulunan Güvenli Klasör -eski adı Özel Mod- özelliğiyle istediğiniz fotoğrafları, videoları, müzikleri, sesleri, kişileri, uygulamaları ve dosyaları gizleyebilirsiniz. Güvenli Klasörün en güzel yanı Galeri, Müzikler vb. tüm klasörü şifrelemek yerine sadece sizin seçtiğiniz fotoğraf, video, uygulama vb. gizlemesidir. Böylece telefonunuzu kurcalayan kişiler bazı şeylerin gizlendiğini anlamazlar. Gelin şimdi Samsung telefonlarda bulunan Güvenli Klasör nasıl kullanılır? tüm detaylarıyla anlatalım.

Samsung Güvenli Klasör (Özel Mod) nedir?

Samsung Galaxy telefonlarda bulunan Özel Mod artık yeni telefonlarda yerini Güvenli Klasöre bıraktı. Güvenli Klasörün çalışma mantığı şu şekildedir: telefonunuzda bulunan ve başkası tarafından görünmesini istemediğiniz, fotoğraflar, videolar, kişiler, belgeler, uygulamalar vb. için özel bir klasör oluşturulur ve bunlar bu klasörde saklanır. Bu gizlediğiniz fotoğraf, kişi, video, belgelere ulaşmak için oluşturmuş olduğunuz şifre ile Güvenli Klasörü açmanız gerekir. İşiniz bittiğinde, güvenli klasörü kilitleyip çıkış yaparsanız. Ayrıca Güvenli klasörü de gizleyerek ekstra gizlilik sağlayabilirsiniz.

Samsung Güvenli Klasör nasıl kullanılır?

 • Ayarlar > Biyometrik veriler ve güvenlik yolunu izleyin.
 • Güvenli Klasör seçeneğine dokunun.
 • Açılan ekranda Kilit Türü seçeneğini Desen, PIN, Şifre veya Parmak izi olarak belirleyin.
 • Güvenli klasör ayarları sayfasında, Güvenli Klasör simgesini Uygulamalar ekranına ekle seçeneği aktifleştirebilir veya güvenli klasörü gizleyebilirsiniz. (Güvenli Klasördeki verilere ulaşmak için burayı açmanız gerekmektedir.)samsung guvenli klasor acma

Samsung Güvenli Klasör nerededir?

Ayarlar > Biyometrik veriler ve güvenlik > Güvenli Klasör yolunu izleyip Güvenli Klasör simgesini Uygulamalar ekranına ekle seçeneğini aktif hale getirin. Daha sonra uygulamalarda Güvenli Klasörü görebilirsiniz. Ayrıca telefon ekranını yukarıdan aşağıya doğru kaydırıp hızlı menüyü açarak da Güvenli Klasöre erişebilirsiniz. Hızlı menüde güvenli klasör yoksa (+) simgesine dokunup açılan menüden Güvenli Klasörü ekleyebilirsiniz.

samsung guvenli klasor nerede

Güvenli Klasöre fotoğraf ve video nasıl eklenir?

Güvenli klasöre fotoğraf eklemek için Galeri’yi açın ve eklemek istediğiniz fotoğrafı açın. Fotoğrafın sağ alt köşesindeki … üç noktaya dokunun ve menüden Güvenli Klasör konumuna taşı seçeneğine dokunun. Böylece bu fotoğraf artık galerinizde gözükmeyecek, fotoğrafı görebilmek için Güvenli Klasörü açmanız gerekecektir. Yine aynı şekilde videoları, belgeleri vb. güvenli klasöre taşımak için, taşımak istediğiniz şeyi seçip menüden Güvenli Klasör Konumuna Taşı demeniz yeterlidir.

fotografi guvenli klasore tasima

Güvenli Klasöre rehber/kişi nasıl eklenir?

 • Güvenli Klasörü açın.
 • Kişiler seçeneğini seçin.
 • Açılan ekranda + simgesine dokunarak numara girerek kişi ekleyebilir veya Kişileri bir hesaptan ekle ve Kişileri dosyadan içe aktar seçenekleri kullanarak da kişi ekleyebilirsiniz.

Güvenli Klasöre uygulama nasıl eklenir?

Telefonunuzda yer alan Whatsapp, Instagram, Tiktok, Facebook veya kullanmış olduğunuz diğer uygulamaları güvenli klasöre taşıyabilirsiniz. Böylece bu uygulamaları kullanmak için güvenli klasörün açılması gerekir ve size daha fazla güvenlik ve gizlilik sağlar. Örneğin Tiktok kullanıyorsanız ve telefonunuzda Tiktok uygulamasının görünmesini istemiyorsanız TikTok’u güvenli klasöre taşıyabilirsiniz. Bunun için Güvenli Klasörü açın ve üstte yer alan + simgesine dokunun. Açılan uygulamalar listesinden TikTok’u (gizlemek istediğiniz uygulamayı) seçin ve Ekle seçeneğine dokunun.

NOT: Güvenli Klasör, güvenlik sebebiyle ekran görüntüsü almaya izin vermemektedir. Bundan dolayı anlatımımızda resimli olarak anlatım yapamadık.

Paylaş

99 yorum

 1. Ben samsung C5 kullanıyorum son güncellemeden sonra özel mod kullanılamıyo ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olur musunuz?

 2. Merabalar ben c5 telefonu kullaniyorum samsungun son guncellemesini yaptiktan sora özel modu kullanamiyorum ayricaa özel moddaki verilerimi resimlerimi göremiyorum ne yapmali

 3. Ben samsung C5 kullanıyorum son güncellemeden sonra özel mod kullanılamıyo ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olur musunuz?

 4. Meraba ben j7 prime kullanıyorum özel modda sakladığım resimler galeride özel mod açıkken gözükmüyo.nasıl halledebilirim.

 5. Acil Yardıma ihtiyacım var ne olur bi çözüm bulun bana sevdim biri vardı şuan ayrıyız onunlaa evlenmeyi düşünüyorduk 3 sene neler neler yaşadık foto cekildikk bugün telefonuma format çektim gizli moddaki dotolari unuttum bi yollu varsa yardımcı olun kurtariyim fotolarımı
  #not Herhangi bir yedekleme yok

 6. Merhaba j5 prime de özel mod var.cihazı j7 prime 32 hb olana geçtim özel mod bulamıyorum.nasıl yükleyebiliriz şimdiden teşekürler

Yorumdan çık