Gizli Numaradan (Özel Numara) gelen aramalar her zaman rahatsız edici olmuştur. Bu yazımızda Samsung telefonlarda gizli numara engelleme nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız. Ayrıca samsung gizli numara engelleme kaldırma nasıl yapılır onu da göstereceğiz.

Bazı kişiler numaralarını göstermeden sizi aramak isteyebilirler. Numarasını gizleyen bir kişi sizi aradığı zaman, arama ekranında özel numara yazar ve arayan kişinin numarasını göremezseniz. Bu tür çağrıları cevaplamasanız bile sizi rahatsız eder. Neyse ki gizli numara engelleme özelliği ile bu tür kişilerin sizi aramasını kolayca engelleyebilirsiniz.

Samsung Gizli Numara Engelleme

  • Telefon uygulamasını açın.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunun ve menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Numaraları Engelle seçeneğini seçin.
  • Bilinmeyen/Gizli No.ları engelle seçeneğini aktif hale getirin.

samsung gizli numara engelleme

Yukarıdaki adımları yaptığınız zaman, artık biri sizi gizli numaradan aramak istediğinde, araması direk olarak sonlanacak ve sizi arayamayacaktır.

Kod ile Gizli Numara Engelleme

Telefon uygulamasını açıp arama ekranına *253# yazıp arama yapın. Girdiğiniz kod birkaç saniye içerisinde işlenecek ve gizli numara engelleme özelliği aktif hale gelecektir.

gizli numara engelleme kodu

Samsung Gizli Numara Engelleme Kaldırma

Telefonunuzda gizli numara engelleme özelliğini aktif hale getirdikten sonra, dilediğiniz zaman engellemeyi kaldırabilirsiniz. Gizli Numara Engelini kaldırmak için Telefon Uygulaması > Ayarlar > Numaraları Engelle yolunu izleyin ve Bilinmeyen/Gizli No.ları engelle seçeneğini pasif hale getirin.

Paylaş

Yorumdan çık