Sağlamlık testleriyle bilinen JerryRigEverything youtube kanalı Samsung’un yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu Samsung Galaxy Z Flip için sağlamlık testi videosu çekti. Katlanabilir ekranı nedeniyle, sağlamlık açısından soru işaretleri uyandıran Galaxy Z Flip, sağlamlık testinden nasıl çıktı?

Samsung Unpacked 2020 etkinliğinde yeni nesil katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip‘i tanıttı. Foldable (Katlanabilir) Dynamic AMOLED ekrana sahip olan telefonun 200.000 kez katlanıp açılmaya dayanıklı olduğu belirtildi. Yapılan sağlamlık testinde en çok merak edilen konu olan ekran sağlamlığı üzerinde duruldu. Bunun yanı sıra telefonun çerçeve, arka panel ve kamera lenslerinin sağlamlığı da test edildi.

Galaxy Z Flip’in katlabilmesini sağlayan en önemli özelliği Foldable (katlanabilir) ekranı. Bu ekran teknoloji esnek bir yapıya sahip. Ancak testte görüleceği üzere, esnek yapısı gereği çizilmelere karşı çok dayanıksız yapıda. JerryRigEverything’in yaptığı birçok sağlamlık testinde, telefonlar genelde 6 ve 7. kademede çizilmeye başlarken, Z Flip, ilk kademede (plastik tornavida) çizildi. Bu da yetmezmiş gibi tırnak ile ekrana bastırılması sonucunda bile ekran kalıcı olarak çiziliyor.

Testin ilerleyen aşamalarında maket bıçağı ile çerçeve, arka panel ve kamera lenslerinin dayanıklılığı test ediliyor. Daha sonra çakmak yardımıyla ekran ısıya maruz bırakılıyor.

Testin ilerleyen aşamasında ise bir diğer merak konusu olan Galaxy Z Flip’in bükülmelere karşı sağlamlığı test ediliyor. Videoda telefon el gücüyle bükülmeye çalışılıyor ve maalesef bu testte de telefonumuz başarısız oluyor. Gelin isterseniz sizi video ile başbaşa bırakalım.

Paylaş.

Yorum Yap