Samsung Galaxy Watch (eski adıyla Samsung Gear) bir saatten çok daha fazlasını bizlere sunuyor. Samsung Galaxy saatinizle sağlık uygulamaları kullanmak ve telefon görüşmesinden çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu yazımızda Galaxy Watch (Samsung Gear) için geliştirilmiş en iyi uygulamaları sizler için bir araya getirdik.

Samsung Galaxy Watch uygulamalarına geçmeden önce telefonunuzda yüklü değilse Galaxy Wearable (Samsung Gear) uygulamasını yüklemenizi öneriyoruz. Böylece akıllı saatinizi daha iyi bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Tanıtacağımız en iyi Galaxy Watch uygulamalarını isimleriyle Galaxy App Store’de aratıp yükleyebilirsiniz.

Camera One

Camera One, Samsung Watch için geliştirilmiş en iyi kamera uygulamalarından biridir. Camera One, akıllı saat ile telefonun kamerasını kontrol etmeyi sağlamaktadır.

camera one galaxy watch

Camera One uygulaması, varsayılan izinler ile telefonun kamerasını açma, fotoğraf/video çekme, flaş ayarı, yakınlaştırma uzaklaştırma gibi birçok şeyi saat üzerinden yapmanızı sağlamaktadır.

Camera One uygulaması ile telefonun kamerasını açabildiğiniz için gizli kontroller için de kullanabilirsiniz.

Voice Memo

voice memo galaxy watch

Voice Memo (Sesli Not) uygulaması, anında sesli notlar almanızı sağlamaktadır. Akıllı saatler bir mikrofona sahip olduğu için notlarınızı sesle alabilirsiniz. Aldığınız notlar telefonla bağlantı kurulmuşsa telefona kaydedilmektedir. Ancak akıllı saatlerde depolama alanına sahip olduğu için notlarınızı saatinize de kaydedebilirsiniz.

Spotify

spotify

Samsung Watch’a yükleyeceğiniz Spotify uygulamasıyla mobil cihazınız için uzaktan kumanda olarak kullanabileceğiniz gibi telefonunuzdan bağımsız olarak da kullanabilirsiniz. Remote mode, Galaxy Watch’ınızı Spotify için uzaktan kumandaya dönüştürür. Bağımsız mod, Galaxy Watch’ın dahili Wifi özelliği sayesinde kusursuz çalışıyor ve tüm çalma listelerinize sadece bir tuşa dokunarak erişebilirsiniz. Daha da iyisi, bir çift Bluetooth kulaklık bağlayabilir ve Watch’ı müzik çalar olarak kullanabilirsiniz.

Wrist Flashlight (Flaş Işığı)

Elektrik kesildiğinde veya karanlık bir ortama girdiğimizde çoğu zaman telefonun flaşını açıp ortamı aydınlatırız. İşte Wrist Flashlight uygulaması Samsung Gear (Samsung Watch)’nin flaşını açmaya yarar. Saatin flaşı yok ki dediğinizi biliyoruz. Ancak bu uygulama saatin ekranını en parlak olacak şekilde beyaz ışıkta açar ve ekranı flaş olarak kullanmanızı sağlar. Ayrıca uygulama parlaklık seviyesini ve rengi ayarlamanıza olarak tanımaktadır.

Bixby

Bixby, Samsung’un sanal asistanıdır. “Hey, Bixby” diyerek sanal asistanı başlatıp mesaj göndermesini, hava durumunu göstermesini, hatırlatıcı ayarlamasını veya akıllı bir cihazı kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Bixby ayrıca sağlık istatistikleri ve egzersizler için de kullanılabilmektedir.

SmartThings

Akıllı telefonlar, akıllı saatler derken artık evlerimizde akıllı hale geldi. SmartThing uyumlu çamaşır makinesi, klima, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi bir ürüne sahipseniz, akıllı saatinizden bu cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz. Artık birçok Samsung beyaz eşya makinesi SmartThings uyumludur.

Find My Car (Arabamı Bul)

find my car galaxy watch 1

Hafta sonu ailenizle kalabalık bir AVM’ye gittiniz ve arabanızı kapalı otoparka park ettiniz. Geri döndüğünüzde “arabayı nereye park etmiştim ben?” diye düşünmemeniz için Find My Car (Arabamı Bul) uygulaması geliştirildi. Bu uygulama ile aracınızın yerini sesli ve resimli olarak not edebileceğiniz gibi arabanın konumunu harita üzerinde görebilir, arabaya olan mesafenizi öğrenebilirsiniz.

Yandex Translate (Yandex Çeviri)

yandex translate galaxy watch

Akıllı saatinizi bir çeviri aracı olarak kullanabilirsiniz. Yandex Translate uygulaması ile İngilizce, Türkçe, Rusça, Çince gibi birçok farklı dili anında çevirebilirsiniz. Uygulama sesli olarak da çeviri yapabildiği için konuşmaları çevirebilirsiniz.

Facer

facer

Facer uygulaması akıllı saatiniz için birçok farklı kadran seçmenizi sağlamaktadır. Uygulama içinde 15.000’den fazla kadran seçeneği bulunmaktadır.

SpyFinger

SpyFinger, aslında arkadaşlarınıza şaka yapmanız için geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulama saat ekranında dev bir parmak izi okuma simgesi gösterir ve parmağınızı ekrana koyduğunuzda tarama animasyonu gösterir. Sonrasında telefona mesaj gönderir.

Sizlerde yorum kısmından favori Galaxy Watch uygulamalarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap