Samsung yakın zamanda, muhemelen Ağustos ayında yeni akıllı saat nesli Galaxy Watch Active 4‘ü tanıtacak. Doğru sızıntılarıyla bilinen OnLeaks ve GizNext yaklaşan tanıtım öncesinde Galaxy Watch Active4’ün render görüntülerini paylaşarak, saatin tasarımını gözler önüne serdiler.

Samsung yeni nesil akıllı saatlerinde ilk kez Wear OS işletim sistemini kullanacak. Yumuşak bir geçiş olması için One UI kullanıcı arayüzü kullanılacak. Bununla birlikte Samsung, tasarım anlamında da büyük yeniliklere gitmiş gibi gözüküyor. OnLeaks’in paylaştığı render görüntülerini gelin beraber detaylı olarak inceleyelim.

galaxy watch active4

Akıllı saatte ilk dikkat çeken detay telefonun düz ekranı. Mevcut Galaxy Watch Active2‘de olan bombeli ekranın yerini düz bir ekran alıyor. Samsung Galaxy Watch Active4, mevcut Active2 modelinin yuvarlak kenarlarından da uzaklaşacak. Yandaki iki düğme bile yuvarlak değil dikdörtgen olacak. Yeni modelde, ekranın etrafındaki çerçevenin inceliği de dikkat çekici gözüküyor.

galaxy watch active4 vs active2
Soldaki Active 2 modeli, Sağdaki Active 4 modeli.

Bu bir Active modeli olduğundan, dönen bir çerçeve yoktur. Render görüntülerinde olduğu gibi yeni modelin kayışı da artık daha ince ve daha şık görünüyor.

Sızdırılan bilgilere göre Galaxy Watch Active4, 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki boyutta olacak ve dört renkte sunulacak: Siyah, Gümüş, Yeşil ve Altın. Görüntülerin yalnızca örnekleme amaçlı olduğunu ve temsil edilen renk tonlarının %100 doğru olmayabileceğini unutmayın.

galaxy watch active4 renkler

OnLeaks’in paylaştığı görüntülerdeki düz ekran ve dar çerçeveler, Ice Universe‘nin Mayıs ayında Twitter’dan paylaştığı bilgilerle eşleşiyor. Tüm bunlarla beraber Roland Quandt, Active2’de olduğu gibi bir alüminyum model ve bir paslanmaz çelik modelin olacağını da söylüyor.

Samsung Galaxy Watch Active 4 ile ilgili sızıntılar bu yönde. Biz de yeni akıllı saati merakla bekliyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık