Samsung’un birçok Galaxy modelinde (Galaxy S6, Galaxy S7, Galaxy S8 vb.) Download Booster (İndirme Güçlendirici) özelliği bulunmaktadır. Bu yazımızda Samsung Galaxy telefonlarda indirme hızını nasıl arttıracağınızı anlatacağız.

Samsung Galaxy S6, Galaxy S7, Galaxy S8, Galaxy S5 gibi birçok modelde Download Booster (indirme güçlendirme) özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde telefona indirmiş olduğunuz büyük dosyalar (30 MB’dan daha büyük olan dosyalar) hem wi-fi ağını hem de mobil veriyi kullanarak indirilir. Böylece indirme işleminiz daha hızlı bir şekilde yapılır.

Burada dikkat etmeniz gereken konu ise mobil verinizin sınırlı ve ücretli olmasıdır. Download Booster (İndirme güçlendirme) özelliğini kullandığınız zaman mobil veri üzerinden internet kullanacağınızı unutmayınız.

Biz örneğimizde Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip Samsung Galaxy S6 kullandık.

Samsung Download Booster Kullanımı

  • Menüden Ayarlar’ı açın.
  • Bağlantılar seçeneğini seçin.
  • Diğer Bağlantı Ayarları seçeneğini seçin.
  • Güçlendiriçi indir seçeneğini aktif hale getirin.

samsung galaxy download booster

Artık telefona oyun, uygulama, video vb. dosyaları indirmek istediğinizde hem wifi hem de mobil veriyi aynı anda kullanarak daha hızlı indireceksiniz.

Paylaş

1 Yorum

  1. Açtık hocam wifi ve Mobil veri açık güçlendirici açık aktif olmuyor sanırım operatöre bağlı bir durum var sinyal az ise faydası olmuyor

Yorumdan çık