Ana sayfa Nasıl Yapılır Mobil Format Samsung Galaxy TAB 4 Format Atma

Samsung Galaxy TAB 4 Format Atma

0

Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy Tab 4’e nasıl format atılır anlatacağız. Anlatacağımız yöntem hard reset (format) işlemidir. Hard format işleminden sonra telefonunuzdaki tüm verilerin silineceğini unutmayın.

Eğer tabletiniz yanıt vermiyorsa, çok ağırlaştıysa veya açılmıyorsa hard format atmanız gerekmektedir. Hard format işlemine başlamadaan önce tabletin en az %50 şarjlı olmasına dikkat edin. Şimdi adım adım Galaxy Tab 4 format atma işlemini resimli olarak anlatmaya başlayalım.

  1. Öncelikle tabletin yan tarafında bulunan Power (Açma/Kapama) düğmesine basarak tableti kapalı konuma getirin.
  2. Galaxy Tab 4 kapalı iken aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Home tuşu + Power + Ses Açma düğmesine aynı anda basın ve bekleyin.
  3. tab-4-power-ses-homeBir süre sonra tablet açılacaktır. Karşınıza siyah bir arkaplanda üzerinde bir takım yazılar ve android robotunun olduğu ekran gelecektir. Bu ekranda menüler arasında gidip gelmek için Ses Açma/Kapama düğmelerini ve seçim yapmak için Power düğmesini kullanacağız.
  4. Ses kısma düğmesini kullanarak menüde bulunan Wipe Data/Factory Reset seçeneğinin üzerine gelin ve Power düğmesine basarak seçin.
  5. tab-4-wipe-dataGelen onay ekranında “Yes — delete all user data” seçeneğinin üzerine gelin ve Power düğmesi ile onaylayın.

 

tab-4-yes-delete-all-user-data

6. Küçük bir yüklemeden sonra karşınıza çıkan ekranda “reboot system now” seçeneğini seçerek Galaxy Tab 4 hard format işlemini tamamlayın.tab-4-reboot-system-now

“Reboot system now” seçeneğini seçtikten sonra Galaxy Tab 4 kapanacak ve kendiliğinden tekrar açılacaktır. Tabletin açılması biraz uzun sürebilir çünkü format işlemi gerçekleşiyor. Sabırla bekledikten sonra tabletiniz fabrika ayarlarına dönmüş olarak açılacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın