Samsung, Bixby sesli asistanını kullanıma sunmadan önce ses komutuyla arama cevaplama ve reddetme seçeneğini Ayarlar menüsünden sunmaktaydı. Gelen aramaları yanıtlamak için Answer (Cevapla), gelen aramaları reddetmek için Reject (Reddet) demeniz yeterliydi. Ancak artık Samsung telefonlarda ses komutuyla arama cevaplama ve reddetme özelliği bulunmamaktadır. Bunun yerine aramaları cevaplamak için Ses artırma tuşu kullanılmaktadır. Gelin bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Bixby Sesli komut asistanını ile Gelen aramaları ses komutuyla cevaplayabilirsiniz ancak telefonunuz çaldığı zaman Hey Bixby komutunu kullanamazsınız. Bixby’nin devreye girmesi için Yan Tuşa basmanız gerekmektedir. Yan tuşu bixby’nin açılmasına ayarlamamışsanız bu işe yaramayacaktır. Ayrıca yan tuşa basıp Hey Bixby deyip sesli asistanı devreye sokup aramayı yanıtla demektense, Ses arttırma tuşuna arama yanıtlama özelliği atamak daha pratik olacaktır. Aşağıdaki ayarı etkinleştirerek Ses arttırma tuşuna arama cevaplama, yan tuşa ise arama reddetme özelliğini atayabilirsiniz.

Samsung Arama Yanıtlama ve Sonlandırma

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Erişilebilirlik seçeneğini seçin.
  • Etkileşim ve yetenek seçeneğini seçin.
  • Arama yanıtlama ve sonlandırma seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda, Arama yanıtlamak için Ses arttır tuşuna bas ve Arama sonlandırmak için Yan tuşa basın seçeneklerini aktif hale getirin.

samsung arama cevaplama

Yukarıdaki ayarı yaptıktan sonra, telefona arama geldiğinde ses arttırma tuşuna basarak gelen aramayı cevaplayabilir, Yan tuşa (güç tuşu) basarak gelen aramayı reddedebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık