Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Samsung’un bu yeni amiral gemileriyle ekran görüntüsü alma işlemi diğer Samsung modelleri gibi oldukça kolaydır. Galaxy S9 ile ekran görüntüsü almak için fiziksel tuşları kullanabilir veya el hareketiyle ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9 ile ekran görüntüsü almak için Ses Kısma ve Güç Düğmesine aynı anda basıp 1-2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Samsung Galaxy S9 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise ekranı yakalamak için elinizin kenarını telefon ekranı üzerinden kaydırmaktır. Elinizi ekran dik gelecek konumda sağa veya sola doğru kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği aktif hale getirmek için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

samsung galaxy ekran goruntusu elle alma

Ayrıca Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus’da  birçok samsung akıllı telefonda olduğu gibi Akıllı Yakalama özelliği vardır. Akıllı Yakalama özelliğini aktif ederek (Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Akıllı Yakalama), ekranın gizli alanlarını yakalayabilir, ekran görüntüsü üzerinde çizimler yapabilir, ekran görüntüsünü kırpabilir veya ekran görüntüsünü direk olarak paylaşabilirsiniz.

samsung galaxy akilli yakalama

Paylaş

Yorumdan çık