Şuan piyasada bulunan en iyi android akıllı telefonlardan Galaxy S8 ve LG G6 için sağlamlık testi yapıldı. PhoneArena tarafından hazırlanan sağlamlık testinde Galaxy S8 ve LG G6’nin normal hayatta karşılaşabilecekleri düşme olaylarındaki dayanıklılıkları test edildi.

Öncelikle bu iki telefonda dayanıklılığı arttırmak için yapılan çalışmalara bir göz atarsak, Galaxy S8’in hem arka paneli hem de ön paneli Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. LG G6’nin ise arka paneli Corning Gorilla Glass 5 ile korunurken ekranı Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Her iki telefonun kasası metal çerçevelerle çevrilmiş.

Telefonlar hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

[button color=”orange” size=”” type=”square” target=”” link=”https://teloji.com/samsung-galaxy-s8-ozellikleri/”]Samsung Galaxy S8 Özellikleri[/button]

[button color=”orange” size=”” type=”square” target=”” link=”https://teloji.com/lg-g6-ozellikleri-detayli-inceleme/”]LG G6 Özellikleri[/button]

PhoneBuff’ın hazırlamış olduğu sağlamlık testinde telefonlar sırasıyla 3 Feet (91 cm) yükseklikten sert betona zemine köşesi üzerine ve ekranı üzerine gelecek şekilde atılıyor. Daha sonra ise 5 feet (152 cm) yüksekten atılıyorlar.

Test sonunda her iki telefonun da ekran ve kasasında çeşitli çatlaklar ve hasarlar oluşuyor. Bu da bize gösteriyor ki ya telefonu düşermeyeceğiz yada sağlam bir kılıf alıp telefonu öyle kullanacağız.

Paylaş

Yorumdan çık