Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır yazımızda sizlere anlatacağız. Samsung hemen bütün Galaxy serisi akıllı telefonlarında ekran resmi çekme işlemi için aynı tuş kombinasyonunu kullanmaktadır. Tuş kombinasyonu dışında birde elle ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Galaxy S7 ekran resmi çekmek için en çok kullanılan ve pratik yöntem Güç Düğmesi ve Home (Ana Ekran) düğmesine aynı anda basıp beklemektir. Güç düğmesi telefonun sağ tarafında home düğmesi ise telefonun ön kısmında altta yer almaktadır. Güç Düğmesi ve Home düğmesine aynı anda basıp 1-2 saniye kadar basılı tuttuğunuz zaman telefondan bir deklanşör sesi gelir ekran küçülür ve ekran resmi kaydedilir.

Galaxy S7 ekran görüntüsü alma işleminin diğer bir yöntemi ise elinizi dik gelecek şekilde ekranın üzerine koyup kaldırmadan sağdan sola veya soldan sağa doğru çekmektir. El hareketi ile ekran görüntüsü almak için telefonun Ayarlar >Hareketler ve işaretler menüsü altında yer alan Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın seçeneğini aktif hale getirmeniz gerektiğini unutmayın.

galaxy-s7-elle-ekran-goruntusu-alma

Paylaş

Yorumdan çık