Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge telefonlar ile selfie (öz çekim) çekmek çok kolay. Samsung’un yeni çıkardığı birçok modelde bu özellikler yer alıyor. Şimdi sizlere farklı yöntemlerle selfie çekimlerini anlatacağız.

1. Klasik olarak telefonun ön kamerasını açıp parmağınızı dokundurma yöntemi ile selfie çekebilirsiniz.

S6_selfie-parmak

2. Telefonun arkasında yer alan flaşın altındaki sensörlerin üzerine parmağınızı getirerek Selfie çekebilirsiniz. Sensörler ile selfie çekebilmek için Ayarlar>Kamera Ayarları >Hareket Kontrolu kısmını aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Sensörün üzerinden parmağınızı kaydırarak selfie çekebilirsiniz. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

s6_kamera-ayarlari

3. Ses komutu ile Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde Selfie çekebilirsiniz. Telefonun Ayarlar>Kamera Ayarları > Ses Kontrol seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekir. Yukarıdaki resimde gösterilmiştir. Ses komutu ile selfie çekimini aktif hale getirdikten sonra ingilizce olarak “Smile“, “Shoot“, “Capture“, “Cheese” diyerek fotoğraf çekebilirsiniz. Yine ses komutuyla video kaydı da başlatabilirsiniz. Video kaydı için “Record Video” demeniz gerekmektedir.

4. Galaxy S6 ve S6 Edge selfie çekim yöntemlerinden biri de kulaklık kullanmaktır. Telefona kulaklığı taktıktan sonra ön kameranızı açın ve kulaklık kablosunda bulunan ses kısma tuşuna basın.

5. Galaxy S6 ve S6 Edge ile avuç içi hareketi ile selfie çekebilirsiniz.  Eliniz ile yumruk yapıp açarak selfie çekebilirsiniz. Kamera bu hareketinizi otomatik olarak algılayacak ve selfie çekecektir.

 

Paylaş

Yorumdan çık