Samsung Galaxy S6 ve diğer birçok Galaxy serisi telefonların kendi içlerinde Ses Kaydedici araçları bulunmaktadır. Bu yazımızda Galaxy S6 ve diğer Samsung telefonlarda ses kaydı nasıl yapılır ve Ses Kaydedicinin farklı ayarlarını anlatmaya çalışacağız.

Samsung Galaxy S6, S7, S8 gibi akıllı telefonlarda Ses Kaydedici adında bir uygulama bulunmaktadır. Bu uygulama genellikle menüde Tools klasörü içinde yer almaktadır.

Eğer menü içinde Ses Kaydetme aracını bulamazsanız Uygulamaları Ara bölümüne Ses Kaydedici yazıp arama yapabilirsiniz.

s6 ses kaydedici acma

Ses Kaydedicinin Kullanımı

Ses Kaydedici basit bir arayüze sahiptir. Standart, Röportaj ve Konuşmadan Metne Çevirme adında 3 farklı sekmeye sahiptir.

ses kaydedici

Standart seçeneğinde normal ses kaydı yapılırken Röportaj seçeneğinde telefonun üst ve alt kısmındaki mikrofonları kullanarak görüşmeler kaydedilir. Konuşmadan Metne seçeneği ile de en fazla 5 dakikalık konuşmalar metne çevrilir ancak burada Türkçe dil seçeneği bulunmayabilir.

Kaydettiğiniz ses kayıtlarını görüntülemek için Listele seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Uygulamanın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunarak menüden Ayarlar’a ulaşabilirsiniz. Ayarlar bölümünden Kayıt Kalitesi, Sesi Stereo olarak kaydetme, ses kaydı sırasında aramaları reddetme gibi düzenlemeleri yapabilirsiniz.

s6 ses kaydedici ayarlar

 

Paylaş

Yorumdan çık