Samsung Galaxy S6 telefonunuza üç farklı yöntemle format atabilir fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz. Telefonunuz ağırlaştıysa, virüs bulaştıysa veya donma sorunları yaşıyorsa telefonunuza format atmanız gerekebilir.

Format işlemine başlamadan önce verilerinizin yedeğini alın. Çünkü format işlemi sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler sıfırlanacaktır. Telefonun en az %50 şarjlı olmasına dikkat edin.

Ayarlar Menüsü ile Samsung Galaxy S6 Format Atma

Samsung Galaxy S6 telefonunuzun Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > CİHAZI
SIFIRLA > TÜMÜNÜ SİL yönergesini izleyin. Onay verdikten sonra telefonunuz kapanacak ve formatlanmış olarak tekrar açılacaktır. Format işlemi sırasında telefonunuzu açmaya çalışmayın sadece bekleyin.

 

Arama Ekranı ile Samsung Galaxy S6 Format Atma

Telefonun arama ekranına gelin ve *2767*3855# yazın. Çıkan uyarıyı onaylayın. Telefonunuz kapanacak ve formatlanmış olarak açılacaktır.

 

Samsung Galaxy S6 Hard Format Atma

Eğer telefonunuz donduysa veya açılmıyorsa Samsung Galaxy S6 telefonunuzun üzerinde bulunan düğmeleri kullanarak telefonunuza format atabilirsiniz.

  • Telefonunuz kapalı konumda ilen Ses Açma + Güç Düğmesine + Home (Ana Ekran) Düğmesine aynı anda basın ve bekleyin. Eğer telefonunuz açıksa ve kapatamıyorsanız yine Ses Açma ve Güç Düğmesine basın ve 10 saniye kadar bekleyin.
  • Telefonunuz açılıp Samsung Logosunu görününce Ses Açma ve Güç Düğmesinden elinizi çekin.
  • Siyah bir ekran ve yazılar göreceksiniz. Bu ekran Kurtarma ekranıdır.
  • Aşağı yukarı gitmek için Ses Kısma/Açma düğmelerini, seçenekleri seçmek için Güç Düğmesini kullanın.
  • Wipe Data/Factory Reset seçeneğini seçin ve gelen ekranda Yes Delete All User Data seçeneğini seçin.
  • Format işlemi bittikten sonra Reboot System Now seçeneğini seçin. Telefonunuz kapanacak ve fabrika ayarlarına sıfırlanmış olarak açılacaktır.

 

Paylaş

Yorumdan çık