Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 Ultra‘nın lansmanı yaklaşırken telefon hakkında yeni bilgilerde sızdırılmaya devam ediliyor. Daha önce ortaya çıkan söylentilerde Galaxy S23 Ultra’nın arka tarafında 200 MP ana kamera olacağı söyleniyordu. Bugün Kore’den bu bilgiyi teyit eder nitelikte yeni bir sızıntı geldi.

Samsung’un Kore’deki evinden gelen kaynaklara göre şirket, “büyük kamera ortaklarına” amiral gemisi cihazının yeni neslinde 200 MP kamera kullanacağını bildirdi. Şu anda kullanımda olan 108 MP çözünürlüklü kamera, iki yıl önce Galaxy S20 Ultra ile piyasaya sürülmüştü. Galaxy S23’ün piyasaya sürülmesiyle bu 108 MP’lik kamera 3 yaşını doldurmuş olacak. Beklentiler ve ortaya çıkan sızıntılar Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 Ultra’da 200 MP’lik kameranın olacağını doğrular nitelikte.

Samsung bu yeni 200 MP’lik ana kamerasıyla rakipleriyle arasındaki farkı kapatmış olacak. Zira bu ayın başlarında tanıtılan Motorola X30 Pro, 200 MP’lik ana kameraya sahipti. Başka bir söylentiye göre yakında tanıtılacak olan Xiaomi 12T Pro da 200 MP’lik ana kameraya sahip olacak.

Bunun yanı sıra Samsung’un kullanacağı 200 MP’lik kameranın çözünürlük olarak rakipleriyle aynı olmasına rağmen, kullanılacak olan yeni sensörlerle rakiplerinden daha iyi bir kamera deneyimi sunması bekleniyor.

Paylaş

Yorumdan çık