Samsung Galaxy S10, S10 Plus ve S10e ile ekran görüntü nasıl alınır resimli olarak anlatacağız. Samsung Galaxy S10 serisiyle ekran görüntüsü almak için üç farklı yöntem anlatacağız.

Fiziksel Tuşlar ile Ekran Görüntüsü Alma

Fiziksel tuşları kullanarak ekran görüntüsü almak çoğu zaman en pratik yol olmaktadır. Samsung Galaxy S10 ile ekran görüntüsü almak için Ses Kısma Tuşuna ve Güç Düğmesine aynı anda basıp 2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Samsung Galaxy S10 serisiyle ekran görüntüsü aldığınız zaman telefonun alt kısmında aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir menü açılmaktadır. Bu menü yardımıyla ekranın görünmeyen kısımlarının da ekran görüntüsünü alabilir, ekran görüntüsünü düzenleyebilir veya paylaşabilirsiniz.

OneUI ekran goruntusu

Seçenekler yakalanan ekranda görünmüyorsa, Ayarlar > Gelişmiş yolunu izleyin ve Akıllı yakalama özelliğini etkinleştirin.

El Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Samsung’un diğer birçok modelinde olduğu gibi Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e’de el hareketi ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Elinizi dik konumda ekranın sağından soluna veya solundan sağına doğru kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ancak bu özelliğin çalışması için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler > Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Bixby ile Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S10 ile ekran görüntüsü almak için Bixby’yi kullanabilirsiniz. Ekran resmini çekmek istediğiniz ekranı açın. Bibxy Tuşu ile veya “Hey Bixby” diyerek Bixby’yi açın ve “Take a screenshot” (Ekran görüntüsü al) diyerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Samsung Galaxy S10 ile aldığınız ekran görüntülerine telefonunuzdaki Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık