Samsung Galaxy Note 5 size uzun bir sayfanın ekran görüntüsünü alma imkanı vermektedir. Diğer telefonlarda bulunan ekran görüntüsü alma işleminde sadece ekranda görülen görüntünün resmini çekebilirsiniz. Ama Galaxy Note 5 ile bir web sitesinin veya bir makalenin tümünün ekran resmini tek bir resimde birleştirebilirsiniz. İngilizce ismi Scroll Capture olan bu ekran görüntüsü alma işlemini anlatacağız.

Yazının sonunda yer alan videodan Scroll Capture işlemini izleyebilirsiniz. Videoda ingilizce dilli telefonda işlem yapılmıştır.

Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranda iken S Pen‘i yuvasından çıkardın. S Pen’i çıkardığınız zaman ekranın yanında bir menü açılacaktır. Açılan menüde Screen Write (Ekrana Yaz) seçeneğini seçin. Ekranın alt kısmında bir menü belirecektir bu menüden Scroll Capture (Liste Yakalama) seçeneğini seçin. Ekran görüntüsü alınacak ve otomatik olarak sayfa aşağı kayacaktır. Ekran görüntülerini almaya devam etmek için Capture More (Daha fazla yakala) seçeneği seçin. Ve ekran görüntüsü alma işlemini tamamlamak için Done (Tamam) seçeneğini seçin. Done (Tamam) seçeneğinden sonra altta beliren menüden Share (Paylaş) veya Save Screenshot(Ekran görüntüsünü kaydet) seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca S Pen’i kullanarak çektiğiniz ekran resmine yazı yazabilirsiniz.

Galaxy Note 5 ile diğer galaxy modellerinde olduğu gibi Ses Kısma ve Home (Ana Sayfa) düğmenlerine aynı anda bakarak da ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık