Samsung Galaxy M31 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır tüm detaylarıyla sizlere anlatacağız. Galaxy M31 2020 ile ekran görüntüsü almak için 3 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Gelin şimdi bunları detaylı olarak anlatalım.

Diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi Galaxy M31 ile ekran görüntüsü ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşları kullanmaktır. Telefonun yan tarafında yer alan Güç Tuşu ve Ses Kısma tuşuna aynı anda basarsanız telefondan bir deklanşör sesi gelir ve ekran resmi çekilir.

Samsung’un birçok modelinde olduğu gibi Galaxy M31 ile ekran görüntüsü almak için el hareketini kullanabilirsiniz. Elinizi dik konumda telefonun üstüne getirip sağdan sola veya soldan daha çekerseniz ekran görüntüsü alınır. Bu özelliği aktifleştirmek için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler > Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

samsung ekran goruntusu alma

Samsung Galaxy M31 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Asistan menüyü kullanmaktadır. Telefonun ana ekranında yer alan asistan menüye dokunup burada yer alan Screenshot (Yakala) seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Telefonunuz yer alan Galeri uygulamasından çektiğiniz ekran resimlerine ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık