Bu yazımızda Samsung Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 ve bunların Prime, Pro, 2016 gibi versiyonlarına format atma işlemini anlatacağız. Eğer telefonda yazılımsal sorunlar varsa veya kilit ekranı şifresini, desenini unuttuysanız telefona format atmak (hard reset) gerekmektedir.

Telefona format atmadan önce verilerinizin yedeğini alın çünkü format attıktan sonra telefonunuzdaki tüm resimler, belgeler, uygulamalar silinecektir. Sadece sim kartınızda kayıtlı rehber silinmemektedir. Ayrıca telefonun en az %25 -%30 şarjlı olmasına dikkat edin.

Samsung Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Format Atma 1. Yöntem:

  1. Telefonun menüsünden Ayarlar‘ı açın.
  2. Yedekle ve Sıfırla seçeneğini seçin.
  3. Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçip Cihazı Sıfırla ve Tümünü Sil diyerek format atma işlemini onaylayın.
  4. Telefonunuz kapanacak ve format atılıp fabrikadan çıkmış haliyle açılacaktır.

Samsung Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Format Atma 2. Yöntem:

  1. Eğer telefonunuz açılmıyor veya ekran deseni şifrenizi unuttuysanız cihazınızın fiziksel tuşlarını kullanarak format atabilirsiniz. Öncelikle telefonu kapatın.
  2. Telefon kapalı konumdayken Ses Açma + Güç Düğmesi + Ana Ekran(Home) Düğmelerine aynı anda basın ve ekranda Android robotunu görene kadar basmaya devam edin. Yeşil android robotunu gördüğünüz zaman elinizi düğmelerden çekebilirsiniz.
  3. Android robotundan sonra ekranda bir menü açılacaktır. Açılan menüden “wipe data/factory reset” seçeneğini seçin. (Menüde aşağı yukarı gitmek için ses açma/kısma tuşlarını, menüyü seçmek için Güç tuşunu kullanın.)
  4. Açılan onaylama penceresinde “yes — delete all user data” seçeneğini seçin. Bu onayı verdikten sonra resetleme işlemi başlayacaktır.
  5. Resetleme işlemi bittikten sonra menüden “reboot system now” seçeneğini seçip formatlama işlemini tamamlayın. Cihazınız ilk günkü gibi açılacaktır.
Paylaş

Yorumdan çık