Bu yazımızda MTK işlemciye sahip Replika (Kore, Çin malı vb.) Samsung Galaxy A9’un 2016 ve 2017 versiyonunun imei’sini değiştirmeyi anlatacağız. Galaxy A9’a imei atarak telefona imei kaydı yapmış olacaksınız.

Öncelikle elinizde kullanmadığınız eski bir telefonun imei numarası olması gerektiğini unutmayın. Daha sonra Samsung Galaxy A9’ın (2016 veya 2017) arama ekranını açın ve  *#112# yazıp arama yapın. Karışınıza Engineer Mode ekranı açılacaktır. Burada yer alan bölüme elinizde bulunan 15 haneli imei numarasını yazıp Write İmei butonuna dokunun ve onaylama penceresini OK deyip onaylayın. Daha sonra telefonunuzu tamamen kapatıp tekrar açın. Telefonunuz artık yeni imei numarasına kayıt edilmiş şekilde açılacaktır.

Yeni imei numaranızı kontrol etmek için arama bölümüne *#06# yazıp arama yaparak yeni imei numaranızı görüntüleyebilirsiniz.

Galaxy A9’un logosunu değiştirmek için logo kodu ise *#12345#‘dır. Bu kodu arama ekranında kodlayıp arama yaparsanız Samsung Logo’su çıkacatır.

Paylaş

4 yorum

  1. Galaxy A9’un logosunu değiştirmek için logo kodu ise *#12345#‘dır. Bu kodu arama ekranında kodlayıp arama yaparsanız Samsung Logo’su çıkacatır. GECERSİZ MMI KODU DEDİ

Yorumdan çık