Samsung Galaxy A7 2018’e format atma nasıl yapılır? Hard Reset adı verilen bu işlem için telefonun fiziksel tuşlarını kullanacağız ve telefonu fabrika ayarlarına döndüreceğiz. Eğer telefonunuz yanıt vermiyorsa, sıklıkla donuyorsa veya ağırlaştıysa bu yöntem ile telefonu ilk günkü haline geri getirebilirsiniz.

Hard Reset adı verilen format atma yöntemi ile telefonunuzdaki tüm veriler silinecek ve cihazınız fabrikadan çıktığı haline geri dönecektir. Bu yüzden eğer mümkünse telefonunuzun bir yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca Format işlemine başlamadan önce telefonunuzu şarj etmeyi unutmayın. Format işlemi esnasında şarjınız biterse bu büyük sorunlara neden olabilir. Şimdi gelin Samsung Galaxy A7 2018 için format atma nasıl yapılır anlatalım.

Samsung Galaxy A7 2018 Format Atma

  • Öncelikle telefonunuzu kapatın. Eğer telefonunuz yanıt vermiyor veya fiziksel tuşlarınız çalışmıyorsa telefonunuzun şarjını bitirerek kapanmasını sağlayın.
  • Güç Tuşu ve Ses Açma tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekrana Samsung logosu geldiğinde elinizi iki tuştan da çekin.
  • Karşınıza siyah bir ekran ve menü gelecektir. Ses tuşları kullanarak Wipe data / factory reset seçeneğinin üzerine gelin ve Güç tuşu ile seçimi yapın.

galaxy a7 2018 hard reset

  • Açılan ekranda Yes seçeneğini seçin.
  • Format işlemi başlayacaktır. Format işlemi bittikten sonra Reboot System now seçeneğini seçin.

Telefonunuz kapanacak ve ardından formatlanmış ve fabrika ayarlarına dönmüş şekilde açılacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık