Samsung Galaxy A57, 6.7 inç Super AMOLED ekran, 120Hz ekran yenileme hızı, 50 MP + 12 MP + 5 MP üç arka kamera, 12 MP selfie kamerası, Exynos 1680 (4 nm) yonga seti, 8GBRAM/12GBRAM, 128GB/256GB/512GB dahili depolama alanı, çift sim kart, 5G desteği, ekrana gömülü parmak izi okuma, 45W hızlı şarj ve 5000 mAh batarya gibi özelliklere sahip. Galaxy A57’nin yurtdışı satış fiyatı 550$‘dan başlıyor.
Samsung Galaxy A57 özellikleri
| EKRAN ÖZELLİKLERİ | |
| Ekran Boyutu | 6.7 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 2340 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 385 ppi |
| Ekran Teknolojisi | Super AMOLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 120Hz |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) Ekran İçinde Ön Kamera |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass Victus+, Mohs level 5 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Ekran / Gövde Oranı | %88.8 |
| DONANIM ÖZELLİKLERİ | |
| Chipset (Yonga Seti) | Exynos 1680 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (1x2.9 GHz Cortex-720 & 4x2.6 GHz Cortex-720 & 3x1.95 GHz Cortex-520) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Xclipse 550 |
| RAM (Bellek) | 8 GB RAM / 12 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR5X |
| Dahili Depolama | 128 GB / 256 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| KAMERA ÖZELLİKLERİ | |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 50 MP, f/1.8, (geniş), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS 12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1/3.06", 1.12µm 5 MP, f/2.4, (makro) Best Face, LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 4K@30fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Ön Kamera | 12 MP, f/2.2, (geniş), 1/3.2", 1.12µm, 4K@30fps, 1080p@30fps, 10-bit HDR |
| BATARYA ÖZELLİKLERİ | |
| Batarya Kapasitesi | 5000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | - |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 45W hızlı şarj |
| TASARIM ÖZELLİKLERİ | |
| Boyutlar | 161.5 x 76.8 x 6.9 mm (6.36 x 3.02 x 0.27 inç) |
| Ağırlık | 179 Gram |
| Renk Seçenekleri | Lacivert, Gri, Buz Mavisi, Leylak |
| Gövde Malzemesi (Ön/Arka) | Cam (Gorilla Glass Victus+) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik |
| İŞLETİM SİSTEMİ | |
| İşletim Sistemi | Android 16 |
| Kullanıcı Arayüzü | One UI 8.5 |
| AĞ BAĞLANTILARI | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 20, 25, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 66 |
| 5G | 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 SA/NSA/Sub6 |
| Hız | HSPA, LTE, 5G |
| KABLOSUZ BAĞLANTILAR | |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct |
| NFC | Var |
| Kızılötesi | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 6.0 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS |
| DİĞER BAĞLANTILAR | |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| ÇOKLU ORTAM | |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Ekstra Ses Özelliği | - |
| DİĞER ÖZELLİKLER | |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Var - IP68 |
| Sensörler | ivmeölçer, jiroskop, pusula Sanal Yakınlık Algılama |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekrana gömülü, Optik |
| TEMEL BİLGİLER | |
| Duyurulma Tarihi | 25 Mart 2026 |
| Satış Tarihi | 10 Nisan 2026 |



