Samsung Galaxy A51 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Galaxy A51 ile ekran görüntüsü almak için 3 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Gelin şimdi Galaxy A51 ekran görüntüsü alma işlemini resimli olarak anlatalım.

Diğer Samsung modellerinde olduğu gibi Galaxy A51 ile ekran görüntüsü almak için de kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşları kullanmaktadır. Galaxy A51 ile ekran görüntüsü almak için Güç Tuşu ve Ses Kısma Tuşuna aynı anda basın. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Samsung Galaxy A51 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem el hareketidir. Elinizi dik konuma getirerek ekranın sağından soluna doğru veya solundan sağına doğru kaydırın. Aşağıdaki görselde bu işlemi görebilirsiniz. El hareketiyle ekran görüntüsü almak için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler > Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

samsung ekran goruntusu alma

Samsung Galaxy A51 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek hızlı menüyü kullanmaktır. Ekran resmini çekmek istediğiniz ekrana gelin ve ekranın üst kısmını aşağı doğru çekerek hızlı menüyü açın. Açılan menüden Yakala seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Telefonunuzda yer alan Galeri uygulamasından çektiğiniz ekran resimlerini görebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap