Samsung Galaxy A50 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır tüm yöntemleriyle anlatacağız. Samsung’un en fazla satılan orta segment telefonlarından biri olan Galaxy A50 ile ekran görüntüsü almak için 2 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Gelin şimdi Galaxy A50 ile ekran görüntüsü nasıl alınır detaylı olarak inceleyelim.

Fiziksel Tuşlar ile Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy A50 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü almaktır. Ekran görüntüsü almak için Güç Tuşu ve Ses Kısma tuşuna aynı anda basın ve 1 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran resmi çekilecektir. Çekilen ekran resimlerine telefonunuzda yer alan Galeri uygulamasından ulaşabilirsiniz.

El Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Birçok Samsung modelinde el hareketi ile ekran görüntüsü alma özelliği bulunmaktadır. El hareketi ile Galaxy A50’de ekran görüntüsü alabilirsiniz. Elinizi dik konumda ekranın sağından soluna veya solundan sağına doğru kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

samsung ekran goruntusu alma

Bu özelliğin çalışması için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler > Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık