Samsung Galaxy A10s ekran görüntüsü alma nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Samsung Galaxy A10s ile ekran görüntüsü almak için 2 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Gelin şimdi iki farklı yöntem ile ekran resmi çekmeyi anlatalım.

Samsung Galaxy A10s ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşları kullanmaktır. Telefonun Güç Tuşu ve Ses Kısma tuşuna aynı anda basıp kısa bir süre beklerseniz telefondan bir deklanşör sesi gelir ve ekran resmi çekilir.

Samsung Galaxy A10s ile ekran görüntüsü almanın pratik bir yolu da Asistan Menü’yü kullanmaktır. Telefonun Ayarlar > Erişebilirlik > Etkileşim ve El Becerisi yolunu izleyip Asistan Menü‘yü aktif hale getirin. Yine aynı menüden Asistan menü içerisinde yer almasını istediğiniz özellikleri ve ekran görüntüsü alma seçeneğini görebilirsiniz. Artık telefonun ana ekranında yer alan Asistan menüye dokunup açılan menüden Screenshot (Yakala) seçeneği ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

samsung asistan menu

Telefonda yer alan Galeri uygulamasından ekran görüntülerine ulaşabilir, düzenleyebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık