DSCC‘den (Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları) Ross Young, Samsung Display’in iPhone’ların ekran sevkiyatına bir kez daha hakim olduğunu bildirdi. Paylaşılan bilgilere göre Apple, ekranların %82’sini Samsung’dan, %12’sini LG Display’den ve diğer %6’sını Çinli BOE firmasından tedarik edecek.

Rapora göre, iPhone 14 Pro Max birimlerinde yalnızca Samsung’un ürettiği ekranlar kullanılacak. Görünüşe göre LG, talebe yetişmek için mücadele ediyor ve “teknik zorluklar” yaşıyor ve Eylül ayından itibaren ekran sağlamaya başlayacak. Öte yandan Çinli üretici BOE – büyük miktarlarda üretim yapabiliyor ancak Apple, BOE’dan alacağı ekranları Pro olmayan iPhone 14 serisiyle sınırladı.

Samsung’un payı, tüm panellerin %83’ünü sağladığı iPhone 13 serisindeki payına benziyor. Apple, ekranların %82’sini Samsung’dan, %12’sini Koreli LG Display’den ve diğer %6’sını Çinli BOE firmasından tedarik edecek.

Young’dan gelen ayrıntılı bilgiye göre, teşhir fabrikalarından montaj fabrikalarına sevkiyatlar Haziran’da 1,8 milyon, Temmuz’da 5,35 milyon, Ağustos’ta 10 milyonun üzerinde ve Eylül’de 16,5 milyonun üzerinde olacak. Bu rakamlar doğrultusunda, Apple’ın iPhone 14 satışlarının ilk üç ayında en az 34 milyon adet satmayı hedeflediğini gösteriyor.

Apple’ın bu yıl 7 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlikte dört telefon tanıtması bekleniyor: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max. Bunlarla beraber sadece Pro sürümlerine güç verecek yeni A16 yonga setini ve yeni akıllı saatleri de göreceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık