Akıllı telefon pazarının lideri Samsung‘un, 600 MP kamera üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Samsung’da dahili bağlantılara sahip bir kişi tarafından paylaşılan görseller bunu gözler önüne serdi. Paylaşılan görsellerin bir sunumdan veya slayttan alındığı görülüyor.

Ortaya çıkan bu yeni sızıntı, Samsung’un kamera teknolojisini epeyi bir ileri taşımayı hedeflediğini gösteriyor. Ancak bu çalışmanın henüz başında olunduğu ve bu 600 MP‘lık kamerayı akıllı telefonlarda görmemiz biraz uzun zaman alacak gibi gözüküyor. Zira bu yeni kameranın boyutu, şuan akıllı telefonlarda alıştığımız kameralardan daha büyük. 600 MP’lik yeni kamera S20 gibi bir telefonun arka panelinin %12‘sini kaplıyor. Bu yine kabul edilebilir bir büyüklük olsa da kameranın 22 mm kalınlığa sahip olduğu görülüyor. Yani telefonun kendisinden daha kalın bir kamera çıkıntısı.

ISOCELL as asolution

Paylaşılan görsel üzerindeki açıklamada, 4K/8K video kaydı ve yakınlaştırma için daha yüksek çözünürlüklü kameralar gerektiği ve bunu çözmek için 600 MP kamera geliştirildiği belirtiliyor.

Bu 600 MP’lik kamerayı yakın bir zamanda olmasa da bir gün Samsung telefonlarda göreceğiz. Ancak devasa çözünürlük sunan kamerayı, Drone, otonom araçlar ve diğer teknolojik ürünlerde görmeye başlayabiliriz.

Samsung’un geliştirdiği 600 MP’lik kamera hakkında sizlerin görüşleri neler?

Paylaş

Yorumdan çık