Roblox hesap silme nasıl yapılır bu yazımızda tüm detaylarıyla anlatacağız. Roblox çocuklar tarafından sevilse de birçok aile oyunun sakıncalı olduğu düşünüyor. Eğer sizde çocuğunuzun Roblox hesabını silmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

Öncelikle şunu belirterek başlayalım. Maalesef tek bir butona tıklayarak roblox hesabını silemeyecekseniz. Çünkü roblox hesap silme seçeneği sunmamaktadır. Bunun için aşağıda anlatacağız yöntemleri kullanarak roblox hesabını silmeniz gerekecek.

Yöntem 1: Roblox Desteğine Başvurun

  • Hesap silme isteğinizi göndermek için Roblox’un çevrimiçi destek formunu kullanın.
  • Roblox destek personeline info@roblox.com adresinden e-posta gönderin ve hesabınızın silinmesini isteyin.
  • Hesabınızı silmek istediğinizi söylemek için 888-858-2569 numaralı telefondan Roblox müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz.

Yukarıdaki tüm durumlarda, Roblox kullanıcı adınızı belirtmeniz ve e-posta kimliğinizi ekleyerek kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir.

Yöntem 2: 1 Yıl Hesaba Giriş Yapmayın

Roblox, sunucularında yeni oyunculara yer açmak için 1 yıl boyunca hareketsiz kalan hesapları sildiğini söylüyor. Bu, 365 gün boyunca hesabınızda oturum açmazsanız, roblox hesabınızın otomatik olarak silineceği anlamına gelir. Bu nedenle, hesabınızı silmek için özel bir aciliyet yoksa, hareketsiz kalın ve bir yıl boyunca Roblox hesabınızı unutun.

Yukarıdaki iki yöntemden hangisi sizin için uygunsa kullanabilir ve roblox hesabınızı silebilirsiniz. Tavsiye etmemekle beraber Roblox hizmet kurallarını ihlal ederseniz de hesabınız silinecektir.

Roblox Premium Üyeliğini İptal Etme

Hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine Roblox üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız bunu Ayarlar menüsüne giderek yapabilirsiniz. Bunu hem masaüstünüzde hem de mobil cihazınızda yapabilirsiniz. İşte nasıl:

1. Roblox Web Sitesinden Premium Üyelik İptali

  • dişli sembolüne çark tıklayın. Ardından,  açılır menüden Settings (Ayarlar) seçeneğini seçin.
  • Bundan sonra  , sol kenar çubuğunda Billing (Faturalandırma) tıklayın. Son olarak, Cancel Renewal (Yenilemeyi İptal Et) tıklayın ve sorulduğunda kararınızı onaylayın.

roblox uyelik iptali masaustu

Yöntem 2: Roblox Mobil Uygulamasını Kullanma (Android, iOS)

  • Telefonunuzda Roblox uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki üç noktalı menüye dokunun . Ardından, biraz aşağı kaydırın ve Settings (Ayarlar) seçeneğini seçin.
  • Ardından, Billing (Faturalandırma) seçeneğini seçin. Bir sonraki sayfada, Roblox üyeliğinizi sonlandırmak için Cancel Renewal (Yenilemeyi İptal Et)‘e dokunun . Sorulduğunda kararınızı onaylayın.

roblox uyelik iptali mobil

 

Paylaş.

Bir yorum yap...