Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, birkaç ay önce bir oyuncu telefonu üzerinde çalıştıklarını söylemişti. O zamandan bu zaman Redmi’nin oyuncu telefonu hakkında birçok sızıntı ortada dolaşıyordu. Redmi, kısa süre önce Weibo sitesinde, Çin için resmi lansman tarihiyle birlikte bir teaser GIF görüntüsü yayınladı. Redmi K40 Game Enhanced Edition, 27 Nisan‘da kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Redmi kısa süre önce Redmi K40 serisini tanıtmış ve beğeni toplamıştı. Şirket şimdi K40’in oyun telefonu olacak olan Redmi K40 Game Enhanced Edition’ı tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket resmi weibo hesabından oyun telefonunun bir görselini ve lansman tarihini açıkladı. Ayrıca sektördeki ünlü duyumculardan Digital Chat Station, telefonun bazı detaylarını sızdırdı. Gelin şimdi K40 Game Enhanced Edition’ın görselini ve sızdırılan teknik detaylarına bakalım.

k40 game edition

Görselde gördüğünüz gibi cihaz, ışıklı kamera modülü ve açılır omuz düğmesi ile oyuncuya özgü bir havaya sahip. Bu açılır düğmeler kısa süre önce piyasaya sürülen Black Shark 4 serisindeki entegre açılır düğmelere benziyor. Kamera modülünün arkadan aydınlatması ise sürpriz olarak karşımıza çıktı.

Önceki söylentilere göre, Redmi oyun telefonu, 144Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç Samsung E4 AMOLED ekrana sahip olacak. İçeride, MediaTek Dimensity 1200 yonga seti ve 65W hızlı şarj desteğine sahip büyük bir 5.000 mAh pil olacak.

Optiklere gelince, Redmi K40 Game Enhanced Edition’daki üçlü kamera kurulumu 108MP veya 64MP birincil sensöre sahip olabilir. Diğer iki lensle ilgili ayrıntılar şu anda az olsa da, cihazın Redmi K40 Pro ve Pro +’da olduğu gibi 8MP ultra geniş lens ve 5MP telefoto sensöre sahip olmasını bekleyebiliriz.

Bunun dışında Redmi K40 Game Enhanced Edition’ın diğer özellikleri hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Ancak Xiaomi, lansman tarihine yaklaştıkça büyük olasılıkla daha fazla ayrıntı paylaşacak.

Fiyata gelince, cihaz Çin’de 2.000 CNY’ye (310 Dolar) mal olabilir.

İlginizi Çekebilir: En İyi Oyuncu Telefonları 2021

Redmi’nin yeni oyun telefonu hakkında sizlerin düşünleri neler?

Paylaş

Leave A Reply