Realme, yeni amiral gemisi Realme X50 Pro‘yu MWC (Mobil Dünya Kongresi) 2020‘de tanıtmayı planlıyordu. Ancak MWC 2020’nin iptal edilmesi nedeniyle, marka 24 Şubat‘ta çevrimiçi bir etkinlikle yeni telefonunu tanıtacak. Realme bu arada yeni telefonun özelliklerini paylaşmaya başladı. Yapılan son paylaşımda cihazın 65W hızlı şarj ile geleceği duyuruldu.

Realme geçtiğimiz yıl, şarj teknoloji SuperDart‘ın ticari haklarını satın almıştı. Hızlı şarj konusunda epeyi bir iddialı konuma gelen Realme’nin, Realme X2 Pro modelini 65W hızlı şarjla sunması bekleniyordu ancak cihaz 50W hızlı şarj ile gelmişti. Fakat şimdi bizzat Realme markası tarafından yeni akıllı telefonu Realme X50 Pro 5G‘nin 65W hızlı şarj ile geleceği duyuruldu.

“Geleceğin Hızı” sloganıyla duyurulan Realme X50 Pro 5G modeli, çift modlu 5G (NSA ve SA) desteği sunuyor. Snapdragon 865 yonga setinden gücünü alacak olan cihaz FHD+ ekran, 12 GB RAM, 256 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Ayrıca paylaşılan görselde telefonun ön kısmında çift selfie kamerası olduğu görülüyor.

Bunların yanı sıra cihaz, Android 10’u yeni Realme UI ile birlikte çalıştıracak.

Paylaş

Yorumdan çık