Realme, Android 10 tabanlı yeni kullanıcı arayüzü Realme UI’yi birçok telefon modeline gönderdi. Bu yazımızda hem eski arayüzleri hem de yeni kullanıcı arayüzü kullanan tüm Realme telefonlarda ekran görüntüsü almanın farklı yollarını sizlerle paylaşacağız. Anlatacağımız yöntemler ile Realme XT, Realme C2, Realme 5 Pro, Realme 3 Pro gibi hemen tüm realme modelleriyle ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Realme telefonlar ile klasik ekran görüntüsü alabileceğiniz gibi uzun ekran görüntüsü veya ekranın sadece belli bir bölümünün ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Yeni kullanıcı arayüzü Realme UI ile ekran görüntüsü almak oldukça kolay. Eğer sadece klasik yöntem ile ekran görüntüsü almak istiyorsanız tek yapmanız gereken Güç Düğmesi + Ses Kısma Düğmesine aynı anda basmak.

Realme ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise 3 parmak hareketidir. 3 parmağınızı ekranda yukarıdan aşağı doğru kaydırdığınız zaman ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Realme Uzun Ekran Görüntüsü Alma

Bir web sitesindeki haberi, whatsapp mesajlaşmasını veya spotify listenizin ekran görüntüsünü almak istiyorsanız bunu tam/uzun ekran görüntüsü yöntemi ile yapabilirsiniz. Realme UI ile uzun ekran görüntüsü almak oldukça kolaydır. Normal şekilde (Güç Düğmesi + Ses Kısma) ekran görüntüsü aldığınız zaman ekranın sol tarafında ekran görüntüsünün ön izlemesi çıkar. Bu ön izlemeyi hızlıca aşağıdan yukarı doğru kaydırdığınız zaman uzun ekran görüntüsü alma ekranı çıkar. Açılan ekranda istediğiniz kadar ekranı kaydırarak uzun ekran görüntüsü alabilirsiniz.

realme uzun ekran goruntusu alma

Realme Ekranın Belli Bir Bölümünün Ekran Görüntüsünü Alma

Yazımızın başında 3 parmağınızı ekranda hızlıca yukarıdan aşağıya kaydırarak ekran görüntüsü alabileceğinizi söylemiştik. Bu sefer 3 parmağınızı ekranda basılı tutun. Daha sonra ekran resmini çekmek istediğiniz bölgeye çekin. Böylece seçtiğiniz bölgenin ekran görüntüsü alınacaktır.

realme kismi ekran goruntusu alma

Realme Ekran Görüntüsü Sesini Kapatma

Telefonla ekran görüntüsü alındığında telefondan bir deklanşör sesi çıkar ve bu ses çoğu zaman dikkatleri üzerinize çeker. Neyse ki Realme telefonlarda ekran görüntüsü alma sesini kapatma seçeneği bulunmaktadır. Bunun için Ayarlar > Ses ve Titreşim yolunu izleyin ve “Ekran Görüntüsü Sesi” seçeneğini pasif hale getirin.

Paylaş

Yorumdan çık