Qualcomm, yeni amiral gemisi yonga setini genellikle Aralık ayının ilk hafta sonu açıklıyor. Ancak bu yılki lansman büyük ihtimalle iki hafta önce olacak gibi gözüküyor. Amerikalı çip şirketinin resmi web sitesinde paylaşılan bir yazıda, 14-17 Kasım için bir Snapdragon Zirvesi planlandığı yanlışlıkla paylaşıldı ve muhtemelen yeni Snapdragon 8 Gen 2‘yi bu tarihte göreceğiz.

San Diego merkezli şirket Qualcomm, bugün resmi websitende bir paylaşım yaptı ve daha sonra bu paylaşımı kaldırdı. Hal böyle olunca şirketin yanlışla Snapdragon 8 Gen 2’nin lansman tarihini paylaştığı düşünüldü. Bu paylaşımda ortaya çıkan tarihin doğru olmasını umuyoruz. Eğer tarih 14-17 Kasım’a denk gelirse, Xiaomi ve Motorola gibi üreticilerin bu yeni çiple piyasaya telefon süren ilk üreticiler olmasına olanak sağlayacak.

snapdragon 8 gen 2 lansman tarihi sizinti

Qualcomm genelde 5 aydan önce etkinlik tarihini paylaşmıyor. Ortaya çıkan bu bilginin gerçek olup olmadığını yakında öğreneceğiz. Bu arada Snapdragon 8 Gen 2 ile ilgili ilk söylentiler, yonga setinin bir Cortex-X3 ünitesi, iki Cortex-A720, iki A710 ve üç A510 ile alışılmadık bir 1+2+2+3 CPU kombinasyonu ile geleceği yönünde. Bekleyip göreceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık