2017 yılının en güçlü Android akıllı telefonlarından olan Google Pixel 2 XL, Samsung Galaxy Note 8 ve OnePlus 5 için hız testi karşılaştırılması yapıldı. Kıyasıya geçen hız testinde bakalım en hızlı telefon hangisi oldu.

PhoneBuff youtube kanalı tarafından hazırlanan hız testinde Google Pixel 2 XL, Samsung Galaxy Note 8 ve OnePlus 5‘in hızları test edildi. Her üç akıllı telefonla aynı anda 16 farklı oyun ve uygulama art arda açılıyor. Test iki turdan oluşuyor. İlk tur bittikten sonra aynı uygulamalar tekrar çalıştırılıyor ve böylece telefonların arka plan performansları da ölçülmüş oluyor. Genellikle ikinci turda telefonların RAM’i devreye giriyor diyebiliriz.

Hız testine geçmeden önce kısaca telefonların özelliklerine ve fiyatına bakacak olursak;

Google Pixel 2 XL, Snapdragon 835 chipset, 4 GB RAM, Android 8.0 işletim sistemi ve 799$(ABD’deki satış fiyatı) fiyat etiketine sahip.

Samsung Galaxy Note 8, Snapdragon 835 chipset, 6 GB RAM, Android 7.1.1 işletim sistemi ve 949$(ABD’deki satış fiyatı) fiyat etiketine sahip.

OnePlus 5, Snapdragon 835 chipset, 8 GB RAM, Android 7.1.1 işletim sistemi ve 539$(ABD’deki satış fiyatı) fiyat etiketine sahip.

Hız testine baktığımız zaman testin ilk bölümü kıyasıya geçti ve telefonlar birbirlerine çok yakın sürelerde ilk turu tamamladılar ancak testin ikinci bölümünde OnePlus 5, 8 GB RAM’in de etkisiyle iki rakibine de fark atarak testi 1. olarak tamamlamayı başardı. Onu Galaxy Note 8 takip ederken Pixel 2 XL testi sonuncu olarak ve epeyi fark yiyerek bitirdi.

Uygun fiyatıyla OnePlus 5 amiral gemi katili lakabını boşuna almadığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Paylaş

Yorumdan çık