Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Periscope Embed Özelliği ve Kullanımı

Periscope Embed Özelliği ve Kullanımı

0

En popüler canlı yayın uygulaması Periscope yeniliklerine devam ediyor. Birçok kişinin ve kurumun kullandığı Periscope yayıncıları için embed (kod gömme) özelliğini geliştirdi.

Periscope Embed özelliği  sayesinde  periscope.tv/embed  adresinden oluşturacağınız kodu sitenize ekleyebilir ve canlı yayın yaptığınız zaman bunu kendi internet sitenizden ziyaretçilerinize bildirebilirsiniz.

Periscope Embed özelliğini örnek vererek açıklayalım. Örneğin bir haber sitesinin, ünlü bir kişinin veya sizin bir internet sitesiniz var. Embed kodunu alıp sitenin görünen bir yerine yapıştırıyorsunuz. Eğer canlı yayında değilseniz embed ettiğiniz logo mavi renkte gözüküyor. Eğer canlı yayına başlarsanız logo kırmızı oluyor ve yanında “live” yazısı çıkıyor. Sitenizde bulunan kişilerde logoya tıklayarak canlı yayınınıza katılabiliyorlar.

Periscope emden kodunu almak oldukça kolay. Öncelikle periscope.tv/embed adresine gidin. Periscope kullanıcı adınızı yazın. Küçük (Small) veya Büyük (Large) buton seçeneklerinden dilediğinizi seçin ve “Create Button” butonuna tıklayın.

periscope-embed-1

Açılan yeni pencerede embed kodunu kopyalayın ve sitenizde görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

periscope-embed-2

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın