Dünyada en çok kullanılan belge formatı PDF ve Word’tür. PDF’ler daha düzenli belgeler olsa da PDF’leri düzenlemek oldukça zor ve ücretlidir. Bu gibi durumlarda PDF’i Word’e çevirmek iyi bir seçenektir. Bu yazımızda Android ve iPhone‘da kullanabileceğiniz PDF to Word yani PDF’i Word’e dönüştürme uygulamalarını sizlere önereceğiz.

PDF, belgeleri paylaşmak ve korumak için yaygın olarak kullanılan bir dosya biçimidir. Ancak, bir PDF dosyasının içeriğini düzenlemeniz veya değiştirmeniz gereken zamanlar vardır. Bu durumda onu bir Word belgesine dönüştürmek kolay bir seçenektir. iOS veya Android cihazlarınızda PDF’leri kolayca Word belgelerine çeviren en iyi uygulamalardan bazılarını bu listede keşfedeceğiz.

1.iLovePDF

iLovePDF, kapsamlı PDF yönetimi özellikleriyle bilinen en iyi PDF düzenleme uygulamalarından biridir. PDF’leri Word belgesine çevirmenin yanı sıra, PDF’den Excel’e, PowerPoint’e, JPG’ye ve tekrar PDF’ye çevirme gibi çeşitli başka dönüştürme seçenekleri sunar. iLovePDF’de bir PDF’yi Word belgesine dönüştürmek için Araçlar’a gidin ve seçenekler arasından PDF to Word seçeneğini seçin. Cihazınızın deposuna göz atın ve dönüştürmek istediğiniz PDF dosyasını seçin. Ardından, dönüştürme işlemini başlatmak için ekrandaki talimatları izleyin. Ücretsiz PDF’i Word’e çevirme uygulaması arayanlar bu uygulamayı çok sevecekler!

ilovepdf

Android için iLovePDF indir | iOS için iLovePDF indir

2.Smallpdf

Smallpdf, PDF’leri Word belgelerine çevirme sürecini basitleştiren başka bir güçlü mobil uygulamadır. Uygulamanın sezgisel tasarımı, teknoloji konusunda bilgili olmayanlar için bile kullanmayı kolaylaştırır. Smallpdf ile bir PDF’yi Word belgesine dönüştürmek basittir.

smallpdf

Uygulamayı başlattıktan sonra, Araçlar sayfasında Convert from PDF seçeneğini seçin. Ardından, cihazınızın deposundan PDF dosyasını seçin ve Word’e Dönüştür’e dokunun. Dönüştürme işlemi hızlıdır ve ortaya çıkan Word belgesi, PDF dosyasının tüm orijinal biçimlendirmesini ve düzenini herhangi bir değişiklik olmaksızın korur.

Smallpdf günlük 2 adet ücretsiz dönüştürme sağlar.

Android için Smallpdf indir | iOS için Smallpdf indir

3.CamScanner

CamScanner, akıllı telefonunuzu kullanarak belgeleri taramanıza ve dijitalleştirmenize izin veren en iyi tarayıcı uygulamalarından biri olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte uygulama, başarılı bir PDF’i Word’e çevirme özelliği sunmaktadır. Uygulamayı açıp Araçlardan PDFtoWord seçeneğini seçerek PDF belgesini Word belgesine dönüştürebilirsiniz.

camscanner

Ortaya çıkan Word belgesi genellikle orijinal PDF’nin hizalamasını ve düzenini korur. Ancak, PDF’den yazı tipi rengi ve stili gibi herhangi bir biçimlendirmeyi korumaz. Bazı alanlarda, bazı küçük hizalama tutarsızlıkları da olabiliyor. Ancak Word’de bunları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Android için CamScanner indir | iOS için CamScanner indir

4.WPS Office

WPS Office, belgeleri, elektronik tabloları ve sunumları oluşturmak, düzenlemek ve yönetmek için kapsamlı bir üretkenlik araçları seti sağlayan popüler bir ofis programıdır. Android’de bir PDF dosyasını WPS Office ile bir Word belgesine dönüştürmek oldukça basittir. Uygulamanın iOS sürümü olsa da iPhone’da bu işi yapmak daha zordur. Bundan dolayı iPhone kullanıcıları listedeki diğer uygulamaları kullanabilirler.

wps office

Android için WPS Office indir

5.OfficeSuite

OfficeSuite, Microsoft Office’e alternatif en iyi uygulamalardan biridir ve PDF’i Word’e dönüştürmek için kullanabileceğiniz en başarılı uygulamalardan biridir. Ancak temel belge düzenleme özelliklerine ücretsiz olarak erişilebilirken, PDF dönüştürme özelliklerinin kilidini açmak için premium sürüme abone olmanız gerekir. Abone olduktan sonra, PDF’leri Word’e veya diğer biçimlere dönüştürmek basit bir işlemdir.

office suite

Android için OfficeSuite indir | iOS için OfficeSuite indir

 

Paylaş

Yorumdan çık