“Özel mod etkinleştirilemiyor. Tekrar deneyin.” hatası ve çözümü bu yazımızda. Samsung’da bulunan Özel Mod özelliği ile telefonunuzda bulunan fotoğraflar, videolar vb. dosyalarınızı gizleyebilir ve dilediğiniz zaman özel modu aktif ederek bu dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Genellikle sistem güncellemeleri, android güncellemeleri sonunda Özel Mod’a erişim sıkıntısı yaşanmaktadır. Bir fotoğrafı özel mod’a taşımak istediğiniz zaman sizden belirlediğiniz şifreyi girmeniz istenir ve şifreyi doğru girseniz bile fotoğraf özel moda taşınmaz. Aynı şekilde özel modu etkinleştirmeye çalıştığınızda “Özel mod etkinleştirilemiyor. Tekrar deneyin.” hatası çıkar.

Özel mod etkinleştirilemiyor hatasının sebebi sistemden kaynaklanmaktadır. Bunun çözümü için telefonu kapatıp tekrar açmanız yeterlidir. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken şey “Yeniden başlat” seçeneği ile değil “KAPAT” seçeneği ile telefonu kapatmaktır. Kapat seçeneği ile telefonu kapattıktan sonra biraz bekleyin ve telefonu açın.

Telefonu yeniden açtığınız zaman Özel Mod aktif hale gelecektir. Özel mod etkinleştirme sorununu bizde Android Nougat güncellemesi sonrasında yaşadık ve bu şekilde sorunu çözdük.

Paylaş

20 yorum

  1. bende de o sorun oldu fakat ben yeniden baslati tikladim 2 gundur de ozel mod aktif olmuyor hafiza kartindaydi verilerim cozumu ne lutfen yardimci olurmusunuz veriler cok onemli benim icin lutfen yardim edin tesekkurler simdiden

Yorumdan çık