Anasayfa BLOG Özel Mod Etkinleştirilemiyor Hatası ve Çözümü

Özel Mod Etkinleştirilemiyor Hatası ve Çözümü

8

“Özel mod etkinleştirilemiyor. Tekrar deneyin.” hatası ve çözümü bu yazımızda. Samsung’da bulunan Özel Mod özelliği ile telefonunuzda bulunan fotoğraflar, videolar vb. dosyalarınızı gizleyebilir ve dilediğiniz zaman özel modu aktif ederek bu dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Genellikle sistem güncellemeleri, android güncellemeleri sonunda Özel Mod’a erişim sıkıntısı yaşanmaktadır. Bir fotoğrafı özel mod’a taşımak istediğiniz zaman sizden belirlediğiniz şifreyi girmeniz istenir ve şifreyi doğru girseniz bile fotoğraf özel moda taşınmaz. Aynı şekilde özel modu etkinleştirmeye çalıştığınızda “Özel mod etkinleştirilemiyor. Tekrar deneyin.” hatası çıkar.

Özel mod etkinleştirilemiyor hatasının sebebi sistemden kaynaklanmaktadır. Bunun çözümü için telefonu kapatıp tekrar açmanız yeterlidir. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken şey “Yeniden başlat” seçeneği ile değil “KAPAT” seçeneği ile telefonu kapatmaktır. Kapat seçeneği ile telefonu kapattıktan sonra biraz bekleyin ve telefonu açın.

Telefonu yeniden açtığınız zaman Özel Mod aktif hale gelecektir. Özel mod etkinleştirme sorununu bizde Android Nougat güncellemesi sonrasında yaşadık ve bu şekilde sorunu çözdük.

8 YORUMLAR

  1. bende c5 kullaniyom bugun.bi.güncelleme gelding 9.0 diye
    ondan sonra özel mod acilmiyo telefonu fabrika ayarlarina sifirladim olmadi 10 kere actim kapattim yine olmadi
    ne yapacaz böyle????

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz