Oyun bilgisayarı modellerinde iyi bir oyun deneyimi yaşamak için öncelikle güçlü bir işlemci tercih edilmelidir. Bu noktada genel olarak Intel Core i5 ya da i7 tercih edilir. Aynı zamanda AMD Ryzen 5 veya 7 işlemcileri de yoğun rağbet görür. İşlemci türü oyun dışında yapılan işlemlerde de son derece önemli bir konumdadır. Grafik kartı da seçim aşamasında önem arz eder. Yüksek çözünürlük ve kaliteli grafikler elde etmek için güçlü grafik kartı kullanılmalıdır. Bu noktada NVIDIA GeForce RTX ya da AMD Radeon RX serisi tercih edilebilir.

RAM kapasitesi de seçim aşamasında rol oynar. Oyun bilgisayarı modelinin en az 8 GB RAM kapasitesine sahip olması tavsiye edilir. 16 GB ve üzerinde yer alan RAM çeşitleri ise hem daha iyi performans hem de çoklu görevler noktasında avantaj sunar. Atom Bilişim ile tüm seçenekleri detaylı biçimde inceleyebilir, uygun fiyatların yanı sıra indirim ve kampanyalarla da kaliteli marka güvencesiyle satın alabilirsiniz.

Oyun Bilgisayarında Monitör Özellikleri Ne Olmalı?

Artan ekran genişlikleri, oyun bilgisayarının performansını büyük oranda etkiler. 27 inç büyüklüğe sahip ekranlar, hem yeni nesil multimedya içeriklerinin hem de modern oyunların daha gerçekçi görüntüler sunmasını destekler. QHD panel 2560×1440 çözünürlük oranına sahip ekran türleri iki kat daha fazla ayrıntı görmenizi sağlar. Aynı zamanda son derece yüksek görüntü kalitesi sunar. Atom Bilişim farkıyla yeni nesil oyunları en iyi şekilde oynayabileceğiniz bilgisayarlara ulaşabilirsiniz.

Oyun Bilgisayarında Klavye ve Mouse Seçimi

Oyuncuların en fazla kullandığı materyal çeşitleri arasında yer alan klavye ve mouse modelleri, oyun bilgisayarı seçiminde de rol sahibi olur. Oyun bilgisayarı markaları tarafından geliştirilmiş olan teknoloji ve tasarımlar ile tuşa basma hızı artırılabilir. Bu bağlamda da oyuncuların performansı olumlu yönde desteklenir.

Aynı zamanda bazı oyun klavye ve mouse modellerinde aydınlatma özellikleri dahi bulunur. Bu özellikler ise karanlık ortamlarda bile kişilerin rahatça oyuna devam etmesini sağlar. Atom Bilişim, oyuncuların keyif oranını üst düzeye taşıyacak farklı tasarımlar sunar. Bu tasarımlar sayesinde oyun esnasında yüksek performans gösterip daha fazla keyif alabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık