Teknoloji firmaları bir bir yapay zeka ürünlerini kullanıma sunuyor. Akıllı telefon pazarında ciddi bir pazar payına sahip olan Oppo da, Yapay Zeka Merkezi kurduğunu duyurdu. Bununla birlikte Oppo Reno 11 serisi de yapay zeka özelliklerine sahip olacak şekilde güncelleme alacak. Detaylar haberimizde.

Oppo Yapay Zeka Merkezi kurduğunu duyurdu

Oppo, yapay zeka yeteneklerini güçlendirmek ve “OPPO’nun kullanıcılara en yeni deneyimleri yapay zekanın ön saflarında sunmasını sağlayacak daha geniş bir yelpazedeki kullanıcı odaklı yapay zeka ürünlerini ve özelliklerini keşfetmek” için Oppo Yapay Zeka Merkezi’ni kurduğunu duyurdu. Ayrıca şirket, geçen yıl tanıtılan Reno11 serisinin 2024 yılının 2. çeyreğinde üretken yapay zeka özelliklerine sahip olacağını da söyledi.

Oppo, Reno11 serisinin alacağı üretken AI özelliklerinin tam listesini paylaşmadı ancak serinin AI Eraser‘ı alacağını doğruladı. Bununla birlikte Oppo tarafından yapılan açıklamada üretken yapay zeka özelliklerinin Reno11 akıllı telefonları için dünya çapında kullanıma sunulacağını ve Çin’e özel olmayacağını da doğruladı.

Oppo Ürün Sorumlusu Pete Lau, konuyla ilgili: “Özellikli telefonlar ve akıllı telefonlardan sonra, yeni nesil Yapay Zekalı Akıllı Telefonlar, cep telefonu endüstrisindeki üçüncü büyük dönüşüm aşamasını temsil edecek. Yapay Zekalı Akıllı Telefonlar (AI Smartphones) çağında, telefon endüstrisi ve kullanıcı deneyimi devrim niteliğinde değişikliklere tanık olacak. OPPO, AI Akıllı Telefonların katılımcısı ve destekçisi olmaya kendini adamıştır.” dedi.

Oppo yaptığı bu yeni atılım hakkında sizlerin düşüncesi nedir? Yapay zekalı akıllı telefonlardan ne gibi yenilikler ve yetenekler bekliyorsunuz?

Paylaş

Yorumdan çık