Oppo ilk akıllı saatini, geçtiğimiz Mart ayında Çin’de düzenlediği etkinlikte Find X2 ile birlikte tanıtmıştı. Markaya uygun şekilde Oppo Watch olarak isimlendirilen akıllı saat, 249 Euro satış fiyatıyla Almanya‘da satışa sunuldu. Cihazın yakın zamanda diğer avrupa ülkelerinde ve Türkiye‘de de satışa sunulmasını bekliyoruz.

Akıllı telefon pazarında ciddi bir pazar payına sahip olan Oppo, diğer rakiplerinden geri kalmamak için ilk akıllı saati Oppo Watch’u geçtiğimiz Mart ayında Çin’de gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı. Avrupa ve diğer bölgelerde ne zaman satışa sunulacağı açıklanmayan Oppo Watch, Almanya’da 249€ fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı. Akıllı saatin diğer Avrupa ülkerinde ve Türkiye’de de yakın zamanda satışa sunulacağını tahmin ediyoruz.

Oppo Watch’un 41mm versiyonu, Gorilla Glass 3 ile korunan 360×360 piksel çözünürlük sunan 1.6 inç AMOLED ekrana sahip. Akıllı saat, Oppo’nun Color OS Watch işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Snapdragon Wear 2500 yonga setinden güç alan saat, Appolo 3 ortak işlemci, 8 GB dahili depolama alanı ve 1 GB RAM‘e sahip.

oppo watch 1

Akıllı saat, tüm standart spor izleme profillerinin yanı sıra, kalp atış hızı izleme, GPS ve EKG sensörü ile birlikte geliyor. Cihaz ayrıca temassız ödemeler için Google Pay ile birlikte çalışacak eSIM ve NFC gibi özellikler barındırıyor.

300 mAh‘lik bataryaya sahip olan Oppo Watch, Oppo’nun iddiasına göre normal kullanımda 24 saat, güç tasarrufu modunda ise 21 güne kadar kullanım sağlıyor.

Oppo Watch hakkında sizlerin görüş ve yorumları neler?

Paylaş

Yorumdan çık