Oppo telefonlarda bulunan Uygulama Kilidi özelliği ile belirlediğiniz uygulamalara şifre koyabilir ve hatta belirlediğiniz uygulamaları gizleyebilirsiniz. Gizlediğiniz uygulamalar telefonun ana ekranında ve uygulama çekmesinde gözükmez, uygulamaları görebilmek için arama ekranında belirlediğiniz Erişim Kodunu girmeniz gerekmektedir. Gelin şimdi oppo telefonda uygulamaya şifre koyma ve uygulama gizleme nasıl yapılır anlatalım.

Oppo Uygulama Kilidi özelliğiyle, mesajlar, telefon, fotoğraflar gibi cihazınızda bulunan ana uygulamalara ve diğer yüklemiş olduğunuz whatsapp, messenger, tinder, instagram, tiktok gibi uygulamalara şifre koymanızı sağlamaktadır. Bu uygulamalara şifre belirlediğiniz zaman, uygulamaları açmak istediğinizde sizden Gizlilik Parolasını girmeniz istenir.

Bunun yanı sıra oppo uygulamaları gizlemenize de imkan tanımaktadır. Örneğin telefonunuzda Tinder uygulaması var. Birinin bunu görmesi, uygulamaya girmesi kadar sizi rahatsız edebilir. Tinder uygulamasının gözükmesini istemiyorsanız uygulamayı gizleyebilirsiniz. Oppo telefonda gizli uygulamaları görmek için arama ekranına gelip erişim kodunu girmeniz gerekmektedir.

Oppo Telefonda Uygulamaya Şifre Koyma ve Gizleme

  • Ayarlar > Gizlilik > Uygulama Kilidi yolunu izleyin.
  • Şifre Koymak veya Gizlemek istediğiniz uygulamayı seçin.

oppo uygulamaya sifre koyma

  • Uygulamaya sadece şifre koymak istiyorsanız, Uygulama kilidini aktifleştirin, uygulamayı gizlemek istiyorsanız, Ana ekranda gizle seçeneğini aktifleştirin.

oppo uygulamaya kilidi ve uygulama gizleme

Oppo Gizli Uygulamaları Görüntüleme

Uygulamayı Gizlediğiniz zaman, sizden bir erişim kodu oluşturmanız istenir. Erişim kodu # ile başlar ve # ile biter. 1-16 arası uzunlukta olabilir. Gizli uygulamaları görüntülemek için Arama ekranına gelip, oluşturduğunuz erişim kodunu yazmanız gerekmektedir. Erişim kodunu yazdığınız zaman Gizli Uygulamalar penceresi açılır ve gizlediğiniz uygulamalara buradan erişebilirsiniz.

oppo gizli uygulamalar

Erişim Kodunu Unuttum Nasıl Değiştirebilirim?

  • Ayarlar > Gizlilik > Uygulama Kilidi yolunu izleyin.
  • Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun.
  • Erişim Kodunu Değiştir seçeneğini seçin.
  • Yeni Erişim Kodunu Girin.

oppo erisim kodu degistirme

 

Paylaş

1 Yorum

  1. Merhabalar ben şifreyi unuttum ama dediğiniz gibi yaptığımda Erişim kodu değiştir yeri aktif değil basınca olmuyor lütfen yardımcı olun

Yorumdan çık