Oppo telefonlara yerleşik olarak gelen “Uygulama Kopyalayıcı” sayesinde bir telefonda iki whatsapp kullanmak mümkündür. Hatta yine aynı Uygulama Kopyalayıcı ile bir telefonda iki messgenger, instagram, twitter, facebook, telegram gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz. Gelin şimdi oppo telefonda iki whatsapp nasıl kullanılır resimli olarak anlatalım.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Oppo telefonların ColorOS kullanıcı arayüzü, tek telefonda iki whatsapp, messenger, instagram, facebook kullanmak isteyenler için Uygulama Kopyalayıcı geliştirmiştir. Ayarlar bölümünden yapacağınız küçük bir ayarla, bu özelliği destekleyen uygulamaları çift olarak kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek tek telefonda 2 whatsapp veya diğer uygulamaları kullanabilirsiniz.

Oppo Telefonda Aynı Anda İki Whatsapp Kullanma

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Uygulama Kopyalayıcı seçeneğini seçin.
  • Uygulama listesinden Whatsapp‘ı seçin ve özelliği Açık hale getirin.

oppo telefonda iki whatsapp kullanma

Artık telefonunuzun ana ekranında Whatsapp uygulama simgesi yanında ikinci bir Whatsapp simgesi gözükecektir. İkinci Whatsapp simgesinin üzerinde kopya olduğunu belirten bir amblem yer alacak ve parantez içerisinde Kopya yazacaktır.

Kopya Whatsapp uygulamasını açtığınız zaman, yeni bir whatsapp açıyormuşsunuz gibi açılacaktır. Whatsapp sizden telefon numarası girmenizi isteyecektir, telefon numaranızı vererek ikinci whatsapp’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Tek telefonda iki whatsapp kullanmak, özellikler çift hatlı telefon sahipleri için çok güzel bir özelliktir.

Oppo telefonlarda yer alan Uygulama Kopyalayıcı, aynı anda iki uygulama için kopyalama imkanı sunmaktadır.

Aklınıza takılan soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş.

3 yorum

Yorum Yap