Oppo Reno 3 ve Oppo Reno 3 Pro ile ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Oppo Reno 3 Pro ve Oppo Reno 3 ile ekran görüntüsü almak için 2 farklı yöntem anlatacağız.

Diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi Oppo Reno 3 ve Reno3 pro ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü almaktır. Oppo Reno 3 ve Reno 3 Pro ile ekran görüntüsü almak için Güç Tuşuna ve Ses Kısma Tuşuna aynı anda basın ve 1 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran resmi çekilecektir.

Oppo Reno 3 Pro ve Oppo Reno 3 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise 3 parmak hareketidir. 3 parmağınızı ekranın üstünden altına doğru kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. 3 parmak ile ekran görüntüsü alabilmek için Ayarlar > Akıllı Kolaylık > Jest ve Hareket yolunu izleyin ve 3 parmakla ekran görüntüsü özelliğini aktif hale getirin.

oppo reno3pro 3parmak ekran goruntusu alma

Oppo Reno 3 ve Reno 3 Pro ile ekran görüntüsü aldığınız zaman telefonun sol alt köşesinde ekran görüntüsünün küçük bir önizlemesi çıkar. Bu ön izlemeye dokunarak, ekran resmini düzenleyebilir, paylaşabilir veya uzun ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Telefonunuzda yer alan Galeri uygulamasından ekran resimlerine ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık