Oppo marka telefonlarda bataryanın kalan yüzde değerini durum çubuğunda ekranın sağ üst köşesinde gösterebilirsiniz. Pil yüzdesini göstermek için iki farklı Ayarlar yolunu izleyebilirsiniz. Gelin şimdi Oppo telefonda pil yüzdesi gösterme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Telefonun bataryasının ne kadar kaldığını öğrenmek, telefonu daha tasarruflu ve dikkat kullanmanızı sağlamaktadır. Gerekli ayar yapılmadıkça telefonun sağ üst köşesinde pil durumu sembolik olarak gözükmektedir ve bu şekilde telefonun ne kadarlık bir kullanım süresi sunduğunu anlamak oldukça zordur. Ancak ayar yaparak ekranın sağ üst köşesinde pil yüzdesinin gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Oppo Telefonda Pil Yüzdesi Gösterme

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Bildirimler ve durum çubuğu seçeneğini seçin.
  • Pil yüzdesi seçeneğini aktifleştirin.

oppo pil yuzdesi gosterme 1

  • Ayrıca Ayarlar > Pil yolunu izleyip Durum çubuğunda pil yüzdesi göster seçeneğini aktifleştirerek de pil yüzdesi gösterme işlemini yapabilirsiniz.

oppo pil yuzdesi gosterme 2

Yukarıda anlattığımız yollardan birini izleyerek Oppo marka telefonunuzun durum çubuğunda pil yüzdesinin gözükmesini sağlayabilirsiniz. Böylece telefonun ne kadarlık pili kaldığını görür ve telefonu ona göre tasarruflu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Pil Azaldığında Güç Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Ayarlar > Pil yolunu izleyerek telefonun kalan pil miktarını görebilir, Güç Tasarrufu Yap butonuna tıklayarak telefonu güç tasarrufu moduna alabilirsiniz. Güç tasarrufu modunu aktifleştirdiğiniz zaman, ekran parlaklığı düşürülür, arka planda veri iletimi kapatılır ve daha uzun kullanım için telefonunuz optimize edilir. Böylece kalan bataryanızı daha uzun bir süre kullanmanız sağlanır.

Paylaş

Yorumdan çık