Oppo A5 ile ekran görüntüsü almak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Oppo A5 için fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü alma, üç parmak ile ekran görüntüsü alma ve uzun ekran görüntüsü alma nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız.

Diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi Oppo A5 ile de en pratik şekilde ekran görüntüsü alma yöntemi fiziksel tuşları kullanmaktır. Oppo A5 ekran görüntüsü almak için Güç Düğmesi ve Ses Kısma Düğmesine aynı anda basın ve bir saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Oppo A5 Üç Parmak ile Ekran Görüntüsü Alma

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi üç parmağınızı ekranın üstünden altına doğru kaydırarak Oppo A5 telefonunuzda ekran resmi çekebilirsiniz.

oppo uc parmak ekran goruntusu alma

Oppo A5 Uzun Ekran Görüntüsü Alma

Okuduğunuz bir haberin, bir metinin veya ekranın aşağılarına kadar giden bir görüntünün ekran görüntüsünü tek seferde alabilirsiniz. Oppo A5 ile ekran görüntüsü aldığınız zaman ekran resminin ön izlemesi ekranın alt kısmında görülür. Bu ön izlemeye dokunun ve sağ alt köşede yer alan Long Screenshot (Uzun Ekran Görüntüsü) seçeneğine dokunun ve sayfayı aşağı doğru kaydırarak uzun ekran görüntüsü alın.

oppo uzun ekran goruntusu alma

Oppo A5 ile çektiğiniz ekran resimlerine telefonunuzdaki Galeri uygulamasından ulaşabilirsiniz. Ekran görüntüleri ayrıca Galeri>Albümler>Ekran Resimleri klasöründe yer almaktadır.

Paylaş

Yorumdan çık