Operatör Adı Değiştirme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

Operatör adı değiştirme nasıl yapılır Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcıları için detaylı olarak anlatacağız. Anlattığımız yöntemle hem iPhone hem de Android telefon kullanıcıları operatör adını değiştirebilirler. Böylece telefonun üst kısmına operatör adı yerine istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. Ayrıca operatör adını boş bırakarak operatör adını gizleyebilirsiniz.

Turkcell Operatör Adı Değiştirme

Turkcell, kendi geliştirdiği Upcall uygulaması üzerinden operatör adı değiştirme imkanı sunmaktadır. Faturalı veya Faturasız Turkcell kullanıcıları UpCall uygulamasını telefonlarına indirerek, Profil bölümünden Operatör adını değiştirebilirler. UpCall’in iOS ve Android uygulaması bulunmaktadır.

UpCall ile operatör adı değiştirmek için Profil sekmesine gelin ve Operatör İsim Ayarı seçeneğini seçin. Açılan gözükmesini istediğiniz yazıyı yazın ne ONAYLA butonuna dokunun. En fazla 15 karakter sınırı vardır. Yeni ismin gözükmesi birkaç dakika sürmektedir. İsim değişikliği gerçekleştirildiğinde “Operatör isim değişikliği güncelleme işleminiz başarılı biçimde tamamlanmıştır. Eğer operatör isminiz güncellenmediyse lütfen telefonunuzu kapatıp yeniden açınız.” şeklinde bildirim alacaksınız.

operator adi degistirme turkcell

Android için UpCall indir | iPhone için UpCall indir

Türk Telekom Operatör Adı Değiştirme

Türk Telekom Selfy üyeleri, AVATAR veya DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakıp istedikleri ismi yazıp (15 karakter sınırı bulunmaktadır) 4545‘e ücretsiz mesaj göndererek istekte bulunurlar. Daha sonra gelen onay mesajını ONAY AVATAR yazarak cevaplar. Son olarak telefonu tamamen kapatıp açtıklarında yeni operatör isimlerini görmeye başlarlar.

ÖRNEK: AVATAR TelojiCELL yazıp 4545’e gönder.

Türk Telekom, şuan sadece Selfy üyelerine operatör adı değiştirme imkanı sunmaktadır. 7-25 yaş arası faturalı veya faturasız Türk Telekom müşterileri SELFY yazıp 4545’e mesaj göndererek ücretsiz olarak Selfy üyesi olabilirler.

Operatör adını değiştirdikten sonra türk telekom operatör adını geri alma seçeneği sunmaktadır. Bunun için IPTAL AVATAR veya IPTAL DEGISTIR yazıp 4545‘e ücretsiz mesaj gönderin ve daha sonra telefonu kapatıp açın.

Vodafone Operatör Adı Değiştirme

Şuan Vodafone operatör adı değiştirme imkanı sunmamaktadır. Vodafone operatör ismi değiştirme özelliği sunduğu zaman yazımıza ekleyeceğiz.

“Operatör Adı Değiştirme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)” üzerine 3 yorum

Yorum yapın