Ana sayfa Kategoriler Operatörler Operatör Adı Değiştirme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

Operatör Adı Değiştirme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

3

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcıları için operatör adı değiştirme nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız. Anlattığımız yöntemle hem iPhone (Jailbreaksiz) hem de Android kullanıcıları operatör adını değiştirebilirler.

Turkcell Operatör Adı Değiştirme

Turkcell, kendi geliştirdiği Upcall uygulaması üzerinden operatör adı değiştirme imkanı sunmaktadır. Faturalı veya Faturasız Turkcell kullanıcıları UpCall uygulamasını telefonlarına indirerek, Ayarlar bölümünden Operatör adını değiştirebilirler. UpCall’in iOS ve Android uygulaması bulunmaktadır.

UpCall ile operatör adı değiştirmek için Profil sekmesine gelin ve Operatör İsim Ayarı seçeneğini seçin. Gözükmesini istediğiniz operatör adını yazın. 15 karakter sınırı vardır.

operator adi degistirme turkcell

Böylece telefonunuzun üst kısmında operatör ismi yerine dilediğini isim gözükecektir. Değiştirdiğiniz ismin gözükmesi birkaç dakika sürebilmektedir. Telefonunuzu kapatıp açtığınızda yeni operatör ismi gözükecektir.

Android için UpCall indir | iPhone için UpCall indir

Türk Telekom Operatör Adı Değiştirme

Türk Telekom, şuan sadece Selfy üyelerine operatör adı değiştirme imkanı sunmaktadır. 7-25 yaş arası faturalı veya faturasız Türk Telekom müşterileri SELFY yazıp 4545’e mesaj göndererek ücretsiz olarak Selfy üyesi olabilirler.

Selfy üyeleri, AVATAR veya DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakıp istedikleri ismi yazıp (15 karakter sınırı bulunmaktadır) 4545‘e ücretsiz mesaj göndererek istekte bulunurlar. Daha sonra gelen onay mesajını ONAY AVATAR yazarak cevaplar. Son olarak telefonu tamamen kapatıp açtıklarında yeni operatör isimlerini görmeye başlarlar.

ÖRNEK: AVATAR TelojiCELL yazıp 4545’e gönder.

Operatör adını değiştirdikten sonra türk telekom operatör adını geri alma seçeneği sunmaktadır. Bunun için IPTAL AVATAR veya IPTAL DEGISTIR yazıp 4545‘e ücretsiz mesaj gönderin ve daha sonra telefonu kapatıp açın.

Vodafone Operatör Adı Değiştirme

Şuan Vodafone operatör adı değiştirme imkanı sunmamaktadır. Vodafone operatör ismi değiştirme özelliği sunduğu zaman yazımıza ekleyeceğiz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın